Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6989
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wojna o wodociągi

Piątek, 17 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 17 marca 2006, 9:50
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Bogusław Kempiński, jeleniogórski przedsiębiorca budowlany, który walczy ze spółką Wodnik i miastem o zapłatę za wybudowane sieci wodociągowe i kanalizacyjne, twierdzi, że jego urządzenia powstały zgodnie z prawem i pokazuje na to dowody.

Tydzień temu "Nowiny Jeleniogórskie" napisały o procesie, który B. Kempiński wygrał z Wodnikiem w sprawie zapłaty za bezumowne korzystanie przez wodociągową spółkę z sieci wodnokanalizacyjnej. Sąd uznał, że właścicielowi sieci należy się zapłata za przesył wody i odbiór ścieków dokonywanych za pomocą jego urządzeń.

Wyrok ten dotyczy jednak tylko jednego osiedla - sześciu bloków przy ulicy Sygietyńskiego i Kiepury. A taka sytuacja jest też na dwóch pozostałych osiedlach wybudowanych przez B. Kempińskiego.

- Prezes Wodnika twierdzi, że chce ze mną zawrzeć ugodę. Ale na deklaracjach się kończy, bo żadne działania za tym nie idą. Dlatego w ubiegłym tygodniu wysłałem do spółki pismo w tej sprawie - mówi przedsiębiorca. Dodaje, że przyznane mu przez sąd 42 tys. złotych jeszcze od Wodnika nie wpłynęły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
767
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group