Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8736
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wojewódzka zamknięta jeszcze przez tydzień

Czwartek, 22 sierpnia 2013, 7:09
Aktualizacja: Piątek, 23 sierpnia 2013, 7:35
Autor: Mea
Jelenia Góra: Wojewódzka zamknięta jeszcze przez tydzień
Fot. Mea
Budowa kanalizacji jest powodem zamknięcia dla ruchu ulicy Wojewódzkiej w Jeleniej Górze. – Ulica jest zbyt wąska, by zezwolić na prace ziemne i przejazd samochodów – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Prace prowadzone są też na ul. Ceglanej i tam są utrudnienia w ruchu.

Ulica Wojewódzka jest częścią popularnej trasy, tzw. „małej obwodnicy centrum Jeleniej Góry”, którą po remoncie ul. Karola Miarki wiele osób jeździło na skróty do centrum Cieplic. Teraz jest zamknięta.

– Wykopy mają szerokość 1,5 metra, co uniemożliwia bezpieczny przejazd. Dlatego jedynie dostawcy mogą wjeżdżać tu od strony ul. Karola Miarki. Nie ustawiliśmy informacji o objazdach, ponieważ jest to droga boczna i krótka – wyjaśnia Jerzy Bigus.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” prowadzi prace kanalizacyjne w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Jelenia Góra”. - Z tego powodu z ruchu została wyłączona ulica Wojewódzka od skrzyżowania z ul. Ceglaną do skrzyżowania z ul. Objazdową. Utrudnienia w ruchu mogą być również na ul. Ceglanej, gdzie też odbywają się prace ziemne – informuje Marina Kaźmierkiewicz, kierowniczka jednostki realizującej projekt.

Znak zakazu ruchu w obu kierunkach niestety nie jest przestrzegany. – Wczoraj kierowcy jeździli tędy mimo zakazu. Dzisiaj (21.08.) oba pasy są zajęte przez ciężki sprzęt – mówili pracownicy budujący kanalizację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
425
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group