Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7319
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wojewoda uchylił decyzję starostwa

Czwartek, 13 grudnia 2018, 6:10
Aktualizacja: Piątek, 14 grudnia 2018, 12:28
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Wojewoda uchylił decyzję starostwa
Fot. WAC
Nadzór prawny Wojewody Dolnośląskiego uchylił decyzję o pozwoleniu na budowę wydaną przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze spółce z Poznania, która przy ul. 11 Listopada w Szklarskiej Porębie chciałaby wybudować kompleks apartamentowców.

O sprawie informowaliśmy kilka tygodni temu. Przypomnijmy. Deweloper z Poznania na działce przy ul. 11 listopada w Szklarskiej Porębie - Średniej zamierzał wybudować kompleks apartamentowców o wysokości dochodzącej do 14,5 metra. Plany te wywołały sprzeciw okolicznych mieszkańców obawiających się, że wysoka zabudowa zakłóci cichy charakter tego rejonu miasta oraz zasłoni im widok na góry.

- Będziemy czuli się jak za więziennym murem – mówili protestujący.

W swoim sprzeciwie społeczność lokalną wspierał magistrat Szklarskiej Poręby, który uznał, że koncepcja spółki z Wielkopolski jest sprzeczna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Mimo to Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze wydało pozwolenie na budowę zgodne z zamysłami dewelopera. Od decyzji tej do Wojewody Dolnośląskiego odwołało się dwóch właścicieli działek sąsiadujących z gruntem należącym do dewelopera oraz Urząd Miasta

Po analizie sprawy nadzór prawny Wojewody uznał, że w tym sporze racje mają protestujący oraz magistrat miasta pod Szrenicą i uchylił decyzję Starostwa Powiatowego, jednocześnie nakazując mu ponownie zająć się sprawą. Nowa decyzja o pozwoleniu na budowę ma być zmodyfikowana o zalecenia prawników z Wrocławia. Od tego rozstrzygnięcia deweloperowi przysługuje prawo odwołania się do sądu.

- Nadzór prawny Wojewody uznał, że zgodnie z naszym planem zagospodarowania przestrzennego na tej działce dopuszczalna jest zabudowa o charakterze pensjonatowym, nie zaś wielorodzinnym - mówi kierownik Referatu Rozwoju, Planowania Przestrzennego i Nieruchomości Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie Edyta Kimbort. - Myślę, że decyzja ta dla naszego miasta jest korzystna i stanowi jasny sygnał dla potencjalnych inwestorów, aby projektując swoje inwestycje brali pod uwagę zapisy prawa miejscowego

Swojej satysfakcji nie kryje organizator protestu mieszkańców Józef Umpirowicz.

- Cieszę się z decyzji Wojewody, choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to jeszcze koniec walki - mówi J. Umpirowicz. - Czekamy na ruch dewelopera, a zwłaszcza na to czy skorzysta on z prawa do odwołania do sądu.

Twoja reakcja na artykuł?

48
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
5%
Złości
4
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group