Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9992
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wojciech Chadży o pomyśle Zofii Czernow

Sobota, 22 sierpnia 2015, 8:42
Aktualizacja: Niedziela, 23 sierpnia 2015, 8:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wojciech Chadży o pomyśle Zofii Czernow
Fot. Przemek Kaczałko
Przewodniczący Komisji Statutowo–Organizacyjnej Rady Miejskiej Jeleniej Góry ze zdziwieniem odczytał propozycję posłanki Zofii Czernow (PO), która złożyła wniosek o zmianę nazwy ulicy Wzgórze Kościuszki na Stanisława Rażniewskiego. Jak mówi, ma znacznie lepszą propozycję, która nie spowoduje konieczności zmian w dokumentacjach firm i stowarzyszeń, które mają swoją siedzibę przy tej ulicy.

- Nie zgodzę się na zmianę nazwy ulicy Wzgórze Kościuszki – bohatera dwojga narodów na Stanisława Rażniewskiego, który jest zasłużony dla Jeleniej Góry, ale to nie ta skala – tłumaczy Wojciech Chadży. Wśród argumentów samorządowiec wymienia m.in. firmy i kluby sportowe, które mają siedzibę przy ulicy Wzgórze Kościuszki. - Wymiana dokumentów rejestrowych firm, stowarzyszeń jest bardzo kosztowna i trwa, co w tym czasie utrudni działalność – mówi radny SLD.

Jako szef komisji statutowej mogę powiedzieć, że w różnych częściach Jeleniej Góry są nowe ulice do nazwania: dwie ulice na Zabobrzu, ok. 10 ulic jest w Cieplicach, kilka w Sobieszowie – zaznacza nasz rozmówca.

Wojciech Chadży ma swój pomysł na uhonorowanie Stanisława Rażniewskiego i innych zasłużonych dla miasta, których już nie ma między nami. Proponuje, by w Parku Wzgórze Kościuszki, w którym jest sieć alejek, nazwać jedną z nich imieniem założyciela Szkółki Narciarskiej Aesculap. – A później, po kolei, nazywać następne alejki nazwiskami zasłużonych dla Jeleniej Góry – podkreśla polityk SLD. Dodaje, że przedstawił już swoją propozycję prezydentowi Marcinowi Zawile, który uznał, że jest to rozsądne rozwiązanie.

Ostateczną decyzję i tak musi podjąć Rada Miejska Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group