Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2504
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: „Wodnik” zaniepokojony inwestycją przy zalewie

Środa, 12 lipca 2017, 8:53
Aktualizacja: Piątek, 14 lipca 2017, 6:45
Autor: Przemek Kaczałko
Podgórzyn: „Wodnik” zaniepokojony inwestycją przy zalewie
Fot. Przemek Kaczałko
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” sp. z o.o. w Jeleniej Górze, które użytkuje zbiornik wody pitnej na terenie gminy Podgórzyn jest zaniepokojone inwestycją wokół zalewu, o której poza doniesieniami medialnymi, nie ma żadnych informacji. Z tego powodu zwołano konferencję prasową...

Właścicielem zbiornika wodnego Sosnówka jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, który w 2001 roku przekazał zbiornik do celów zaspokojenia potrzeb wody pitnej dla Jeleniej Góry. Od około roku mówi się o planowanej prywatnej inwestycji przy zbiorniku, a od kilku tygodni trwa budowa, o której już wspominaliśmy na naszych łamach.

Budowa apartamentowca wywołała niepokój władz spółki PWiK „Wodnik”, - Musimy dbać o bezpieczeństwo dostaw wody dla mieszkańców Jeleniej Góry – podkreślił na wstępie konferencji prasowej Wojciech Jastrzębski, prezes spółki miejskiej. W trakcie spotkania w strugach deszczu prezes zaznaczył, że nie ma nic przeciwko jakimkolwiek inwestycjom pod warunkiem, że zabezpieczają one interesy spółki w zakresie dostaw wody.

- Jesteśmy beneficjentami decyzji Wojewody Dolnośląskiego o utworzeniu strefy ochrony bezpośredniej dla ujęcia wody pitnej. To znaczy, że do 31 grudnia 2025 roku nie można nic zrobić (również wokół), co miałoby mieć wpływ negatywny na naszą strefę – podkreślił W. Jastrzębski, który ubolewa, że w procesie wydawania decyzji o pozwoleniu na budowę Lake Hill Resort&Spa nikt jeleniogórskiej spółki o niczym nie informował.

- Wystąpiliśmy do nadzoru budowlanego, sanepidu i do prezydenta z informacją, że istnieje hipotetyczne zagrożenie i chcemy w trybie dostępu do informacji publicznej zobaczyć wszelkie dokumenty – powiedział prezes „Wodnika”. Według informacji spółki, na działce, gdzie odbywa się inwestycja jest budowany rów odprowadzający wody opadowe i nie ma tam urządzeń, które by to zabezpieczały.

Jak się okazało, konferencji przysłuchiwał się przedstawiciel inwestora, który chwile później umówił się na spotkanie w tej sprawie z władzami spółki, więc wkrótce wątpliwości „Wodnika” mogą zostać rozwiane lub potwierdzone. Zbiornik Sosnówka zapewnia wode pitną dla części Sobieszowa, dla Cieplic aż do rejonu sądu w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group