Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8627
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wodnik odbiera część swojej pożyczki w… działkach

Piątek, 11 marca 2016, 7:55
Aktualizacja: Sobota, 12 marca 2016, 9:10
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Wodnik odbiera część swojej pożyczki w… działkach
Fot. Archiwum Jelonki.com
Trzy działki niezabudowane przejęła w ostatnich dniach od Jeleniogórskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, spółka Wodnik. – To zmniejszenie naszego zaangażowania w pożyczkę dla spółki Tanie Mieszkanie – wyjaśnia prezes Wodnika Wojciech Jastrzębski.

Chodzi o trzy działki: przy ul. Sudeckiej (naprzeciwko straży pożarnej), w rejonie ul. Mrocznej, a także przy ul. Matejki (róg ul. Piłsudskiego). Ich łączna wartość to 800 tys. zł. - Na tyle wycenił je biegły sądowy – wyjaśnia Wojciech Jastrzębski i dodaje: o tyle zmniejszy się zadłużenie spółki Tanie Mieszkanie (spółki córki JTBS) wobec Wodnika. Pozostała kwota zadłużenia będzie spłacana nam w ratach do 2017 roku.

Przypomnijmy. Wodnik pożyczył spółce Tanie Mieszkanie 3,5 mln zł na realizacje programu budownictwa w systemie developerskim. Oprocentowana pożyczka miała zostać spłacona w momencie zakończenia inwestycji, ale w ostatnim czasie „Tanie Mieszkania” zaczęły mieć problemy finansowe. Jeleniogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, w którym Miasto ma 87 procent udziałów, zwróciło się do Prezydenta Miasta o pożyczkę dwóch milionów złotych na ratowanie spółki. Jak pisze radny Rafał Szymański na swoim blogu - pieniądze mają być przeznaczone na spłatę pożyczki "Taniego Mieszkania" zaciągniętej w Alior Banku na kwotę 4.313.728,59 zł plus odsetki 56.975,52 zł czyli łącznie 4.370.704,11 zł.

Prezes spółki Wodnik przekonuje, że przejęcie działek to korzystna transakcja. – Wiadomo, że najlepiej byłoby odzyskać gotówkę, ale nieruchomości też dają nam spore możliwości i mamy na nie pewne pomysły – przekonuje W. Jastrzębski. – Jednym z rozwiązań jest sprzedaż nieruchomości – dodaje.

W tej sprawie próbowaliśmy się skontaktować z prezesem JTBS Markiem Wojnarowskim , ale wczoraj przez cały dzień był nieuchwytny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
807
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group