Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8495
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Wodnik” chce zmodernizować ujęcie Grabarów

Czwartek, 19 października 2017, 15:17
Aktualizacja: Piątek, 20 października 2017, 7:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Wodnik” chce zmodernizować ujęcie Grabarów
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartkowy poranek (19.10) przy ujęciu Grabarów przedstawiciele spółki "Wodnik" spotkali się z dziennikarzami, aby za ich pośrednictwem przekazać mieszkańcom informację o planowanej inwestycji w jednym z dwóch dużych ujęć zaopatrujących w wodę mieszkańców Jeleniej Góry (i nie tylko).

Na wstępie przedstawiciel władz spółki miejskiej podkreślił, że „Wodnik” ma za sobą okres dość intensywnych inwestycji w sieć kanalizacyjną i były one współfinansowane ze środków unijnych. - Teraz następuje drugi okres – przyjrzenia się dokładnie ujęciom wody – powiedział Wojciech Jastrzębski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik”.

Spółka ma cztery ujęcia wody dla Jeleniej Góry. Dwa z nich to ujęcia górskie, które stanowią zaledwie kilka procent zaopatrzenia miasta w wodę oraz dwa duże ujęcia: Sosnówka i Grabarów. Jak tłumaczy prezes, w ubiegłym roku przeprowadzono analizę funkcjonalną, która dała odpowiedź co trzeba zrobić, aby ujęcie Grabarów unowocześnić.

- Prace będą składały się z fazy wstępnej, czyli skutków oddziaływania na środowisko zamierzonej inwestycji i projektowanie. Faza pierwsza to odnowienie tzw. lewarów, które funkcjonują na tym ujęciu oraz faza inwestycji, czyli modernizacja ujęcia metodą kaskadową – mówił W. Jastrzębski, który przewiduje, że inwestycja może kosztować 2,5 -3,0 mln zł. Spółka ma się starać o dofinansowanie projektu, a jego realizacja ma się odbywać w latach 2018-2020.

Prezes spółki „Wodnik” zastrzega, że inwestycja nie spowoduje podwyżki cen wody, ma głównie na celu unowocześnienie ujęcia, które jest bardzo stare. - Prace nie spowodują trudności w dostawie wody dla mieszkańców – zapewnia W. Jastrzębski, który wspomniał też o planowanym spięciu ujęć Grabarów z Sosnówką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
256
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group