Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8859
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: Włoszczowska kobietą sportu, Wyrostek na wyżynach

Wtorek, 10 stycznia 2012, 8:25
Aktualizacja: 8:25
Autor: Accipiter
REGION KRAJ: Włoszczowska kobietą sportu, Wyrostek na wyżynach
Fot. Organizator
W minioną sobotę podczas Gali i Balu Mistrzów Sportu 77. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej w Warszawie na dziesięciu najlepszych sportowców Polski 2011 roku wicemistrzyni świata w kolarstwie górskim pochodząca z Jeleniej Góry Maja Włoszczowska odebrała zasłużone wyróżnienie. W części artystycznej w duecie z Kayah wystąpił jeleniogórzanin Marcin Wyrostek i zespół Coloriage.

Maja Włoszczowska przez ostatnie lata na międzynarodowych arenach w kolarstwie górskim wywalczyła piętnaście medali, w tym najważniejsze - wicemistrzostwo olimpijskie w Pekinie w roku 2008 oraz mistrzostwo świata w 2010 roku. Jako jedna z laureatów plebiscytu na 10. najlepszych polskich sportowców minionego roku uplasowała się na piątym miejscu. – Moim marzeniem jest złoto na igrzyskach olimpijskich w Londynie, ale to przede wszystkim zależy od mojej ciężkiej pracy – mówiła podczas na Gali Maja Włoszczowska.

Imprezę uświetnił występ Kayah, której towarzyszył wraz ze swoim zespołem Coloriage akordeonista Marcin Wyrostek. Specjalnie na finał wieczoru mistrzów sportu został przearanżowany na akordeon hymn grupy Queen „We Are the Champions”, napisany przez Freddiego Mercury'ego. – Wzniosłem się na wyżyny. Gala to jest tak ważny moment dla wszystkich sportowców, że gdybym dał plamę, to chyba bym sobie tego nie wybaczył – powiedział Marcin Wyrostek. Przy okazji warto wspomnieć, że na licytację 20. finału WOŚP Marcin Wyrostek z zespołem Coloriage przekazał swoją złotą płytę z autografem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group