Sobota, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 8747
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Włodek Pawlik i orkiestra

Poniedziałek, 2 września 2019, 8:38
Aktualizacja: Wtorek, 3 września 2019, 17:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Włodek Pawlik i orkiestra
Fot. Tomek Raczyński
Niedzielny wieczór (1.09) na Placu Ratuszowym upłynął pod znakiem muzyki klasycznej oraz jazzu. Przed publicznością zadebiutowała Powszechna Orkiestra Jeleniogórska, a gwiazdą wieczoru był Włodek Pawlik Trio. Był to jednocześnie wstęp do festiwalu Silesia Sonans, który w tym tygodniu będzie królował w murach Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego.

„Powszechna orkiestra jeleniogórska” składa się z polskich i niemieckich młodych muzyków. Powstała w wyniku międzynarodowych warsztatów prowadzonych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury w ramach projektu „Polsko-niemieckie forum muzyczne”. Warsztaty orkiestrowe pod batutą Evy Meitner prowadzone były dla uczniów jeleniogórskich szkół muzycznych oraz ich absolwentów. Warsztaty organizowane są we współpracy z Sinfonisches Orchester Hoyerswerda, działającą od 57 lat orkiestrą zrzeszającą muzyków-amatorów oraz uczniów szkół muzycznych w Hoyerswerda.

Następnie na scenie pojawił się Włodek Pawlik Trio. Lider, czyli Włodek Pawlik, to polski kompozytor, pianista jazzowy. W 2014 roku został laureatem nagrody Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę Night in Calisia, nagraną wspólnie z trębaczem Randy Breckerem. Jest to pierwsza nagroda Grammy w historii polskiego jazzu. W jego dorobku kompozytorskim, obok utworów jazzowych, znajdują się ścieżki dźwiękowe do filmów fabularnych i dokumentalnych, teatrów telewizji, muzyka do poezji, opera, kantata, utwory na orkiestrę kameralną i symfoniczną, muzyka baletowa, muzyka do spektakli teatralnych, muzyka do słuchowisk radiowych. Podczas koncertu w stolicy Karkonoszy promował album Pawlik/Moniuszko. Polish Jazz.

Wczorajsze wydarzenia były preludium do XXII Silesia Sonans, który od dzisiaj (2.09) codziennie o godz. 19:00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
562
Tak
87%
Nie
8%
To zależy od pogody
6%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – magia w centrum Uzdrowiska
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – gwarny Plac Piastowski
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – mapping na Teatrze
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Opał i Gibbs na scenie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group