Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11849
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Włoch w PKOl

Czwartek, 8 grudnia 2011, 0:44
Aktualizacja: Piątek, 9 grudnia 2011, 0:15
Autor: MDvR
Warszawa: Włoch w PKOl
Fot. użyczone
W Polskim Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się 4 grudnia Gala Sportu Samochodowego 2011. Puchary i szarfy odebrali mistrzowie Polski oraz najlepsi w Pucharze Polski w rajdach, wyścigach, wyścigach górskich, rajdach terenowych i rallycrossie. Na zaproszenie Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM, w gali uczestniczyli również organizatorzy rund mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Dyscyplina Sportu Samochodowego składa się z 5 konkurencji: - Rajdy, Rallycross, Rajdy Terenowe,Wyścigi, Wyścigi Górskie, które rozgrywane są w randze Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. Podczas gali za osiągnięcia na arenie międzynarodowej uhonorowani zostali także Krzysztof Skorupski (II V-ce Mistrz Europy w Rallycrossie), Michał Kościuszko (II V-ce Mistrz Świata Kierowców PWRC) oraz Maciej Szczepaniak(V-ce Mistrz Świata Pilotów PWRC).

W ten sposób rozdano puchary za:
- Puchar Polski Automobilklubów i Klubów - PPAiK
- Rajdowy Puchar Polski - RPP
- Petronas Fiesta Sport Trophy
- Citroen Racing Trophy
- Puchar Polski Junior Buggy - PPJB
- Puchar Polski Rallycross - PPRC
- Wyścigowy Puchar Polski - WPP
- Rajdowy Puchar Polski Cros Country
- Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski - RSMP
- Mistrzostwa Polski Rallycross - MPRC
- Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych - RMPST
- Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski - GSMP
- Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski – WSMP (Sprinty, Endurance oraz Grand Prix Polski).

Gala Sportu samochodowego uroczyście zakończyła sezon 2011.

To był bardzo dziwny sezon, bardzo trudny, włączyliśmy się do walki o Rajdowy Puchar Polski w jego połowie. Z Jurkiem Tomaszczykiem rywalizowaliśmy w pięciu z jedenastu rajdów. Chyba zbyt szybko chcieliśmy udowodnić nasz poziom. Los dał nam po łapach. Wyciągnęliśmy wnioski i dalej było już lepiej. Szkoda, bardzo szkoda Rajdu Rzeszowskiego i Wisły. Będąc na podium, a w Wiśle prowadząc, popełniliśmy błędy które zepchnęły nas na dalsze, mniej punktowane pozycje. Cieszymy się że, zwyciężyliśmy w Rajdach Dolnośląskim i Cieszyńskim i udało się wdrapać na podium sezonu 2011 - opowiada jeleniogórski pilot Łukasz Włoch.

Udało się ukończyć wszystkie rajdy w których wystartowałem. Z czterema kierowcami przejechałem ponad tysiąc kilometrów oesowych. Zaczęło się z Grzegorzem Dulem - Litewski Rajd Zimowy, bardzo trudne warunki, wielka szkoła dla nas obu. Pojechałem też z Tomaszem Wawrzynem w szutrowym rajdzie i uważam jego debiut za udany. No i Marcin Abramowski z którym w rodzimym Rajdzie Karkonoskim udało się wygrać klasyfikację Pucharu Łużyc. Rajd Polski i drugie miejsce w grupie N. W Rajdzie Barbórki zakwalifikowaliśmy się do Kryterium Karowa – wyznaje Łukasz Włoch.

Sezon uważam za bardzo emocjonujący. Fajnie, że dostarczyliśmy wielu emocji kibicom i naszym partnerom szczególnie w Cieszynie i Kłodzku. Dziękujemy też naszym konkurentom za wspaniałą walkę. Super, że miałem okazję w kilku rajdach jechać mojego idola z dzieciństwa, Macieja Wisławskiego. W przerwach pomiędzy odcinkami fajnie było posłuchać co ma do powiedzenia jeden z najbardziej doświadczonych pilotów. Dla kibiców na gwiazdkę szykujemy niespodziankę w postaci najgrubszych, nigdzie nie publikowanych akcji z sezonu 2011. Czas wytężonej pracy dla nas się nie kończy, ponieważ teraz rozpoczyna się dopinanie wszystkich spraw związanych z przyszłym sezonem. Do którego chcemy przygotować się lepiej i startować bardziej konkurencyjnym sprzętem. Dziękuje ludziom z automobilklubu Karkonoskiego, kibicom, i firmom które wspierały nas w sezonie 2011 – dodaje Łukasz Włoch

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
796
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group