Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5098
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Władze Jeleniej Góry z gospodarczą misją w Rosji

Piątek, 9 września 2011, 9:23
Aktualizacja: 9:27
Autor: Angela
Dzisiaj Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry wraz przewodniczącym rady miasta oraz z naczelnikiem wydziału rozwoju gospodarczego, wyjechał do partnerskiego miasta Władimir w Rosji, gdzie weźmie udział w jego święcie , ale i zaprezentuje ofertę inwestycyjną Jeleniej Góry.

Zaproszenie delegacji z Jeleniej Góry do Władimira dotyczyło obchodów Dni Miasta, jednak na prośbę jeleniogórskich władz zmieniono program tego spotkania. Poza obchodami Marcin Zawiła ma się spotkać z działającymi tam firmami.

– Bierzemy ze sobą ofertę inwestycyjną miasta, ale przed wszystkim zaproszenia dla przedsiębiorców rosyjskich do przyjazdu do Jeleniej Góry na międzynarodową konferencję, która odbędzie się z końcem września br. Będzie to wspólne spotkanie inwestorów zagranicznych z jeleniogórskimi przedsiębiorcami. Chcemy więc te partnerstwa wykorzystać gospodarczo – zapowiada szef Jeleniej Góry.

– Rosja i Władimir dobrze rozwija się przemysłowo i być może rosyjscy inwestorzy będą chcieli działać u nas, lub nasi przedsiębiorcy będą mogli sprzedawać coś u nich. Mamy dzielnicę przemysłową na najlepszym poziomie, dzielnicę turystyczną gdzie potrzebujemy i gości, ale również inwestorów hotelowych, a także mamy jeleniogórzan doskonale przygotowanych do pracy w różnych dziedzinach – podkreślił Marcin Zawiła.

Miasto Władimir liczy około 350 tysięcy mieszkańców i jest jednym z najstarszych ośrodków miejskich w Rosji. Wchodzi w skład tzw. Złotego Pierścienia, czyli około dziesięciu miast centralnej Rosji o unikalnej architekturze i historycznym znaczeniu w dziejach kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group