Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5946
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Władze Jeleniej Góry z gospodarczą misją w Rosji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 września 2011, 9:23
Aktualizacja: 9:27
Autor: Angela
Dzisiaj Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry wraz przewodniczącym rady miasta oraz z naczelnikiem wydziału rozwoju gospodarczego, wyjechał do partnerskiego miasta Władimir w Rosji, gdzie weźmie udział w jego święcie , ale i zaprezentuje ofertę inwestycyjną Jeleniej Góry.

Zaproszenie delegacji z Jeleniej Góry do Władimira dotyczyło obchodów Dni Miasta, jednak na prośbę jeleniogórskich władz zmieniono program tego spotkania. Poza obchodami Marcin Zawiła ma się spotkać z działającymi tam firmami.

– Bierzemy ze sobą ofertę inwestycyjną miasta, ale przed wszystkim zaproszenia dla przedsiębiorców rosyjskich do przyjazdu do Jeleniej Góry na międzynarodową konferencję, która odbędzie się z końcem września br. Będzie to wspólne spotkanie inwestorów zagranicznych z jeleniogórskimi przedsiębiorcami. Chcemy więc te partnerstwa wykorzystać gospodarczo – zapowiada szef Jeleniej Góry.

– Rosja i Władimir dobrze rozwija się przemysłowo i być może rosyjscy inwestorzy będą chcieli działać u nas, lub nasi przedsiębiorcy będą mogli sprzedawać coś u nich. Mamy dzielnicę przemysłową na najlepszym poziomie, dzielnicę turystyczną gdzie potrzebujemy i gości, ale również inwestorów hotelowych, a także mamy jeleniogórzan doskonale przygotowanych do pracy w różnych dziedzinach – podkreślił Marcin Zawiła.

Miasto Władimir liczy około 350 tysięcy mieszkańców i jest jednym z najstarszych ośrodków miejskich w Rosji. Wchodzi w skład tzw. Złotego Pierścienia, czyli około dziesięciu miast centralnej Rosji o unikalnej architekturze i historycznym znaczeniu w dziejach kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Kay 9-09-2011 9:35
Ble, ble, ble. Miasto 800 tys. współpracujące z 600 krajami, położone daleko za Moskwą. Już widzę napierające tłumy inwestorów do nas i "naszych" do nich. Władimir to miasto, z którym "współpracujemy" od lat; podobnie jak z Czerwią we Włoszech. Oprócz fajnych wycieczek ( ile to kosztowało przez te lata ? ) nic z tego nie wynika.
~rrr 9-09-2011 10:02
W pełni zgadzam się z Kay.
~piwunio 9-09-2011 10:20
nie ma wydziału rozwoju gospodarczego.Pojechał z Kwiatkiem?
ebee 9-09-2011 11:50
Fajna imprezka integracyjna. Pojadą, pojedzą, pogadają i wrócą. W te rozmowy biznesowe nie wierzę, bo inwestycje rozpoczete przez Pana Prezydenta kuleją. Nie wierzę też w powodzenie budowy Hali Mechanik, gdzie Pani Zofia 14 milionów z 20 przesunęła na budowę Stadionu na Złotniczej. Może lepiej nie rozpowszechniają tam swoich sposobów na biznes, bo Rosjanię pękną ze śmiechu. Pozdrawiam, EBEE
~szkoda słów 9-09-2011 12:02
czyli wakacje we wrześniu... na koszt podatnika...
~grubo 9-09-2011 13:13
Powinien być artykuł 'Marcin na wakacjach' :) Czekam na fotki na fb :) Lubię to :*
~Greg 9-09-2011 16:38
Już był Meksyk, Chiny a teraz Rosja. Ja bym tam zawiłę do Nepalu wysłał - niech buduje "stosunki".
~historyk 9-09-2011 18:26
We Władimirze była juz niejedna delegacja jeleniogórska z misją gospodarczą i nic z tego nie wyszło.
kazimierzp 9-09-2011 19:55
Nie lekceważcie Włodzimierza nad Klaźmą, jednego z najstarszych miast Rosji. W tym mieście rodziła się rosyjska tożsamość! Miasto pełne zabytków, choć Jelenie Góra ma więcej! Wspaniałe freski Rublowa w Uspieńskim Soborze. Resztki kremla, Złota Brama która trwale zapisała się w historii Rosji. Oprócz tego silny, jak na Rosję, ośrodek przemysłowy. Nie wolno zrywać kontaktów. Można nie lubić Putina, Rosjan. Można preferować kulturę zachodu, ale nie wolno lekceważyć rynków wschodnich. One na przestrzeni wieków spowodowały że Rzeczypospolita Polska miała swoje okresy wielkości. Należy jeździć, należy rozmawiać, należy kokietować! Może jedna rozmowa na naście, przyniesie coś pożytecznego. Byłem we Władimirze, byłem w Suzdalu (to temat na inną dyskusję), życzę delegacji aby się udało!!!
~już to widzę 9-09-2011 20:59
Wódy się nachleją!
~wódy 9-09-2011 21:07
No wódy sie nachleja ale zapomniałeś napisać ze za darmo albo inaczej mówiąc za nasze:P
kazimierzp 9-09-2011 21:27
Nie nachleją się i nie za nasze! To nie te czasy. U nich teraz przy oficjalnych okazjach mniej się pije niż u nas, a nawet w Europie! Byłem tam w okrągłą rocznice powstania tego miasta. Były symboliczne toasty, ale winem i to w niewielkich ilościach, a za te "toasty" koszty pokrywali gospodarze, czyli podatnik rosyjski. Jeżeli ktoś uważa, że podróż przez dwa dni w jedną stronę (samolotami) i pobyt trzydniowy wypełniony rozmowami, pokazywaniem się, to już pełno wypoczynkowe wczasy, to ... Nawet największemu wrogowi takich wczasów nie polecam! Nie roztkliwiam się nad wyjeżdżającymi bo wiedzieli z czym te ich stanowiska się wiążą, ale żeby wypominać to jako wypoczynek to już lekka przesada!;-)
~Szmer 9-09-2011 21:43
Prosimy redakcję o relację o sukcesach z wyjazdu. stawiam 100zl że złotówki miasto nie zarobi na nych rozmowach. Ktoś przyjmuje zakład?
~I love JG 9-09-2011 22:27
Tożsamość rosyjska. Hmm... Nic fajnego dla nas z tego nie wyszło, że Rosja (Moskwa) zjednoczyła/ zastąpiła Ruś. Ruthenia była zawsze częścią naszej tożsamości (w końcu król Rusi koronowany był w Drohiczynie), ale jednoczenie Rusi przez Moskwę po okresie mongolskiego jarzma to strasznie niefajna dla świata sprawa. Tak by jednoczył Ruś Halicz, albo Nowogród. Była by bardziej Rusią, z bizantyńską kulturą niż Rosją z turańskim jarłykiem. Że Rublow wspaniały artysta wiemy i film oglądaliśmy. Cieszymy się, że pan prezydent sobie pozwiedza... Związki gospodarcze JG z Rosją są akurat dość wątpliwe. Leżymy w takim miejscu, że historyczne związki gospodarcze z Niemcami są dość oczywiste. Nie trzeba tworzyć żadnych specjalnych struktur, ona powstają latami, to kapitał społeczny. Wystarczy korzystać.
~USA. 9-09-2011 23:26
Mysle ze najlepiej byloby gdyby delegacja miasta Jeleniej Gory pojechalaby do Watykanu.
~Dorian 9-09-2011 23:30
Dominikana i Tajlandia też są cool! Panie Prezydencie, kiedy tam?
~ 10-09-2011 1:09
Do: [Kazimierzp] Lekka przesada, to wciąż wypowiadać się w imieniu.....Oszczędź sobie ciągłego usprawiedliwiania i tłumaczenia.....Punkt widzenia od punktu siedzenia...Sprawy urzędu zostaw za progiem,po 16 już nie musisz kadzić - wyluzuj.Stań po drugiej stronie biurka a świat będzie mniej zakłamany.Zrób coś dla mnie -zamilcz.
~Gość 10-09-2011 22:29
Zawiła i Czernow niech się wezmą do roboty ,bo te ich wyjazdy to tylko nas podatników kosztują ,a Rosyjskiego centrum handlowego nam tu nie potrzeba ,no chyba że tę nową galerie chcą zapełnić towarem z Rosji ,to i owszem bo kto tam będzie handlował .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group