Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Władza z młodymi o mieście i jego przyszłości

Audio

Czytaj na głos

Autor: UM 1 min czytania

Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła spotkał się wczoraj w ratuszu przedstawicielami wszystkich samorządów szkolnych. Jednym z wniosków jest wznowienie działania młodzieżowej rady miasta.

reklamy

– Zaprosiłem przedstawicieli szkół do rozmowy o Jeleniej Górze, nie tylko w ich szkołach, ale także na forum publicznym. Chciałbym, by młodzieżowa rada miasta wznowiła swoją aktywność i była ważnym elementem dyskusji o potrzebach młodszych mieszkańców Jeleniej Góry – powiedział Marcin Zawiła.

Podczas spotkania współpracownicy prezydenta zachęcali młodzież do zakładania kont szkolnych na facebooku, korzystania z miejskiego programu w tym zakresie, przekonując, że w takiej sytuacji możliwość pełnego kontaktu i wymiany informacji będzie zdecydowanie lepsza. – Należy wykorzystywać wszelkie technicznych możliwości rozmawiania o mieście i perspektywach jego rozwoju, w tym szans młodzieży - mówiono.

Urzędnicy przekonywali młodych, że w ten sposób mogą więcej dowiedzieć się o życiu w szkołach, a młodzież – o tym, co się dzieje w mieście. W finale spotkania Marcin Zawiła zaprosił młodzież do wzięcia udziału w Święcie Niepodległości tłumniej niż zazwyczaj. – Po prostu – powiedział – przejmijcie to Święto, jak element sztafety pokoleń. Uznajcie je za wasze, bo takim staje się w istocie – powiedział szef miasta.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka