Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3699
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Władza z młodymi o mieście i jego przyszłości

Czwartek, 10 listopada 2011, 14:48
Aktualizacja: 14:49
Autor: UM
Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła spotkał się wczoraj w ratuszu przedstawicielami wszystkich samorządów szkolnych. Jednym z wniosków jest wznowienie działania młodzieżowej rady miasta.

– Zaprosiłem przedstawicieli szkół do rozmowy o Jeleniej Górze, nie tylko w ich szkołach, ale także na forum publicznym. Chciałbym, by młodzieżowa rada miasta wznowiła swoją aktywność i była ważnym elementem dyskusji o potrzebach młodszych mieszkańców Jeleniej Góry – powiedział Marcin Zawiła.

Podczas spotkania współpracownicy prezydenta zachęcali młodzież do zakładania kont szkolnych na facebooku, korzystania z miejskiego programu w tym zakresie, przekonując, że w takiej sytuacji możliwość pełnego kontaktu i wymiany informacji będzie zdecydowanie lepsza. – Należy wykorzystywać wszelkie technicznych możliwości rozmawiania o mieście i perspektywach jego rozwoju, w tym szans młodzieży - mówiono.

Urzędnicy przekonywali młodych, że w ten sposób mogą więcej dowiedzieć się o życiu w szkołach, a młodzież – o tym, co się dzieje w mieście. W finale spotkania Marcin Zawiła zaprosił młodzież do wzięcia udziału w Święcie Niepodległości tłumniej niż zazwyczaj. – Po prostu – powiedział – przejmijcie to Święto, jak element sztafety pokoleń. Uznajcie je za wasze, bo takim staje się w istocie – powiedział szef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group