Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8073
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce wyjątkowa aukcja w Galerii BWA

Wtorek, 15 maja 2018, 7:58
Aktualizacja: Środa, 16 maja 2018, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wkrótce wyjątkowa aukcja w Galerii BWA
Fot. Przemek Kaczałko
Już w sobotę (19.05) w Galerii BWA w Jeleniej Górze odbędzie się aukcja dzieł lokalnych artystów, która ma "wstrzelić" się w niszę. Cena wywoławcza dzieł ma oscylować między 120 zł a 10 tys. zł.

Aukcja będzie się odbywać w godzinach 15:00 – 19:00, a od wczoraj (14.05) w Galerii BWA można oglądać obrazy, rzeźby, płaskorzeźby, drzeworyt, miedzioryt czy fotografie, które będzie można nabyć. - Jest nisza, którą należy wykorzystać, bo w naszym regionie nie ma gdzie kupować dzieł sztuki – powiedziała na wstępie Luiza Laskowska, dyrektor BWA. - Kolekcjonowanie jest wyrazem dojrzałości kulturowej i świadomości wielkiej wartości sztuki – podkreśliła organizatorka, która namawia, aby inwestować nie tylko w nieruchomości czy złoto, ale też dzieła sztuki.

- Na aukcję udało nam się zebrać 83 prace 39 artystów z regionu – powiedziała Joanna Mielech z BWA. - To przedsięwzięcie godne naśladowania. Inicjatorem jest jeleniogórski przedsiębiorca Ryszard Dzięciołowski – podkreślił Piotr Paczóski, zastępca prezydenta. - Wszyscy mamy na uwadze dobro miasta, chcemy przyciągać artystów. Zachęcam wszystkich ludzi wrażliwych na sztukę, aby wzięli udział w aukcji – to będzie wsparcie dla artystów, ale też dobra lokata, czy prezent, np. na rocznicę ślubu – mówił Ryszard Dzięciołowski, który zapowiada, że wydarzenie będzie cykliczne – dwa razy w roku.

Organizatorami aukcji są: Rotary Club Karpacz-Karkonosze i Galeria BWA, partnerem Rotary Club Jelenia Góra, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął zastępca prezydenta Piotr Paczóski. Szczegóły, w tym dzieła i ich autorzy oraz ceny wywoławcze dostępne są na stronie: bwajg-aukcja.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group