Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9729
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce w Jeleniej Górze szkolenie dla szybowników i pilotów

Wtorek, 22 stycznia 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:05
Autor: Aeroklub JG
Aeroklub Jeleniogórski organizuje szkolenie teoretyczne do licencji pilota szybowcowego PL(G) oraz licencji pilota samolotowego PPL(A). Spotkanie organizacyjne kandydatów na szkolenie odbędzie się w 23.02.2013 (sobota) o godz. 10:00 w sali wykładowej Aeroklubu Jeleniogórskiego przy ul. Łomnickiej w Jeleniej Górze.

Szkolenie szybowcowe można rozpocząć w wieku 15 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Kandydat przystępujący do szkolenia musi mieć wykształcenie co najmniej gimnazjalne (lub równorzędne) lub kontynuować naukę w szkole gwarantującej uzyskanie takiego wykształcenia. Szkolenie teoretyczne PL(G) obejmuje 60 godzin zajęć i jest organizowane zazwyczaj w trybie weekendowym. Trwa około dwóch miesięcy i kończy się egzaminami, których pozytywny wynik jest warunkiem przyjęcia na kurs praktyczny. Szkolenie praktyczne można rozpocząć po przedłożeniu zaświadczenia o ukończeniu kursu teoretycznego z wynikiem pozytywnym oraz po uzyskaniu pozytywnego orzeczenia lotniczo-lekarskiego. Szkolenie praktyczne do uzyskania III klasy wyszkolenia może być prowadzone za wyciągarką lub samolotem i odbywa się na szybowcach Puchacz lub Bocian.

Szkolenie samolotowe można rozpocząć w wieku 16 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Kandydat przystępujący do szkolenia musi mieć wykształcenie co najmniej gimnazjalne (lub równorzędne) lub kontynuować naukę w szkole gwarantującej uzyskanie takiego wykształcenia. Szkolenie teoretyczne obejmuje 100 godzin wykładów w trybie stacjonarnym. Zajęcia mogą odbywać się w weekendy lub w inne dni tygodnia po uzgodnieniu ze szkolącą się grupą. Szkolenie teoretyczne kończy się egzaminem, którego ważność wynosi 12 miesięcy. Szkolenie praktyczne można rozpocząć po przedłożeniu zaświadczenia o ukończeniu kursu teoretycznego z wynikiem pozytywnym oraz po uzyskaniu orzeczenia lotniczo-lekarskiego klasy 2 wg przepisów JAR-FCL. Szkolenie do Licencji Pilota Samolotowego Turystycznego PPL(A) obejmuje 45 godzin lotu w tym: nalot na dwusterze z instruktorem 30 godzin, nalot samodzielny 10 godzin, nalot w czasie przelotów samodzielnych 5 godzin. Szkolenie praktyczne jest możliwe na samolocie typu: Zlin 42, Zlin 142, Cessna 152, Cessna 150J / 150HP (silnik Lycoming O-320-E2A.)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1034
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Baletniczki w Zameczku
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group