Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7181
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce w Jeleniej Górze szkolenie dla szybowników i pilotów

Wtorek, 22 stycznia 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:05
Autor: Aeroklub JG
Aeroklub Jeleniogórski organizuje szkolenie teoretyczne do licencji pilota szybowcowego PL(G) oraz licencji pilota samolotowego PPL(A). Spotkanie organizacyjne kandydatów na szkolenie odbędzie się w 23.02.2013 (sobota) o godz. 10:00 w sali wykładowej Aeroklubu Jeleniogórskiego przy ul. Łomnickiej w Jeleniej Górze.

Szkolenie szybowcowe można rozpocząć w wieku 15 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Kandydat przystępujący do szkolenia musi mieć wykształcenie co najmniej gimnazjalne (lub równorzędne) lub kontynuować naukę w szkole gwarantującej uzyskanie takiego wykształcenia. Szkolenie teoretyczne PL(G) obejmuje 60 godzin zajęć i jest organizowane zazwyczaj w trybie weekendowym. Trwa około dwóch miesięcy i kończy się egzaminami, których pozytywny wynik jest warunkiem przyjęcia na kurs praktyczny. Szkolenie praktyczne można rozpocząć po przedłożeniu zaświadczenia o ukończeniu kursu teoretycznego z wynikiem pozytywnym oraz po uzyskaniu pozytywnego orzeczenia lotniczo-lekarskiego. Szkolenie praktyczne do uzyskania III klasy wyszkolenia może być prowadzone za wyciągarką lub samolotem i odbywa się na szybowcach Puchacz lub Bocian.

Szkolenie samolotowe można rozpocząć w wieku 16 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Kandydat przystępujący do szkolenia musi mieć wykształcenie co najmniej gimnazjalne (lub równorzędne) lub kontynuować naukę w szkole gwarantującej uzyskanie takiego wykształcenia. Szkolenie teoretyczne obejmuje 100 godzin wykładów w trybie stacjonarnym. Zajęcia mogą odbywać się w weekendy lub w inne dni tygodnia po uzgodnieniu ze szkolącą się grupą. Szkolenie teoretyczne kończy się egzaminem, którego ważność wynosi 12 miesięcy. Szkolenie praktyczne można rozpocząć po przedłożeniu zaświadczenia o ukończeniu kursu teoretycznego z wynikiem pozytywnym oraz po uzyskaniu orzeczenia lotniczo-lekarskiego klasy 2 wg przepisów JAR-FCL. Szkolenie do Licencji Pilota Samolotowego Turystycznego PPL(A) obejmuje 45 godzin lotu w tym: nalot na dwusterze z instruktorem 30 godzin, nalot samodzielny 10 godzin, nalot w czasie przelotów samodzielnych 5 godzin. Szkolenie praktyczne jest możliwe na samolocie typu: Zlin 42, Zlin 142, Cessna 152, Cessna 150J / 150HP (silnik Lycoming O-320-E2A.)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group