Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 3901
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce powstanie szlak spacerowy

Wtorek, 27 listopada 2018, 7:51
Aktualizacja: Niedziela, 2 grudnia 2018, 15:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wkrótce powstanie szlak spacerowy
Fot. Stowarzyszenie Moje Karkonosze
Z inicjatywy grupy miłośników górskich wędrówek, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Moje Karkonosze jeszcze w tym roku zostanie wytyczony nowy szlak spacerowy na terenie Cieplic.

Główny Cieplicki Szlak Spacerowy będzie miał kształt pętli z początkiem i końcem na Placu Piastowskim. Jego licząca 10,8 kilometrów trasa zahaczy o wiele charakterystycznych cieplickich obiektów, m.in.: Park Zdrojowy, punkt widokowy „Panorama”, Grób Kapłana, Morskie Oko i górę Chmielnik.

Jednym z celów przyświecających pomysłodawcom jest przypomnienie o niezwykle popularnych przed wojną, a obecnie nieco zapomnianych okolicach Strzeleckiej i Sołtysiej Góry. Na tej ostatniej za czasów niemieckich znajdowały się liczne trasy piesze, narciarskie (biegowe, zjazdowe) a nawet skocznia narciarska. Obecnie o świetności tego miejsca świadczą jedynie ruiny wieży widokowej

|
- Jesteśmy już po przeprowadzonym przez Andrzeja Mateusiaka z PTTK szkoleniu ze znakowaniu szlaków – mówi Grzegorz Lasecki ze Stowarzyszenia Moje Karkonosze. - Jako, że nasza inicjatywa uzyskała już akceptację Miasta liczymy, że do końca roku Główny Cieplicki Szlak Spacerowy będzie gotowy. W dalszych planach nasze Stowarzyszenie zamierza pozyskać środki na ustawienie przy szlaku tablic informacyjnych o jego najważniejszych atrakcjach i tabliczek z oznaczeniem kilometrażu oraz ławek. Na wiosnę planujemy wydanie broszury z opisem przebiegu i najważniejszych atrakcji szlaku.Chcemy też, aby w okolicy Sołtysiej Góry powstała, podobnie jak w rejonie Wzgórza Krzywoustego, trasa do orientacji terenowej.

Twoja reakcja na artykuł?

99
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
1
1%
Złości
4
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1155
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group