Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7196
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wkrótce poleżymy sobie pod Szrenicą

Poniedziałek, 18 listopada 2013, 8:19
Aktualizacja: 8:29
Autor: UM Szklarska Poręba
Szklarska Poręba: Wkrótce poleżymy sobie pod Szrenicą
Fot. UM Szklarska Poręba
U podnóża jednego z najstarszych i najładniejszych budynków w Szklarskiej Porębie, będącego obecnie siedzibą Izerskiego Centrum Pulmonologii i Chemioterapii „Izer–Med”, odtworzono historyczne leżakownie.
Izerskie Centrum Pulmonologii i Chemioterapii „IZER–MED” oraz Biuro Promocji Miasta Szklarska Poręba informują, że otwarcie tej leżakowni nastąpi we wtorek (19.11.) o godz. 10.00.

Leżakownie były jedną z największych atrakcji pod Szrenicą na początku XX wieku. W 1904 r. powstały zadaszone, z trzech stron osłonięte lekkimi ściankami, hale do leżenia o drewnianej konstrukcji przysłupowej. Cieszyły się one ogromną popularnością wśród kuracjuszy sanatorium chorób płucnych "Moltkefels" w Szklarskiej Porębie Dolnej.

Po 110 latach władze Izerskiego Centrum Pulmonologii i Chemioterapii „Izer-Med.” wracają do dobrych wzorców sprzed lat. Leżakownie udostępnione zostaną gościom przyjeżdżającym do Szklarskiej Poręby. Są one ciekawą ofertą zarówno dla osób starszych i dzieci, jak i dla turystów aktywnie spędzających tu czas. Zwłaszcza dla rowerzystów, którzy pokonując trasę rowerowa nr 3 Radiowej Trójki będą mieli możliwość zażyć niezwykle stylowego odpoczynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group