Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2533
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce otwarcie trasy nartorolkowej w Sobieszowie

Niedziela, 1 września 2013, 7:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 września 2013, 7:15
Autor: Mea
Jelenia Góra: Wkrótce otwarcie trasy nartorolkowej w Sobieszowie
Fot. Mea
Już 14 września o godz. 10.00 odbędzie się oficjalne otwarcie trasy nartorolkowej w Sobieszowie. W piknik sportowy wraz z uroczystym otwarciem Centrum Turystyki Aktywnej Pod Chojnikiem. Z trasy będzie mógł korzystać każdy.

Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w biegu na nartorolkach, strzelaniu z karabinka z celownikiem elektronicznym, startu i zjazdu na sankorolkach, gry w hokeja. Instruktażu udzielą najlepsi zawodnicy i trenerzy Międzyszkolnego Klubu Sportowego Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Swój udział potwierdzili olimpijczycy, wychowankowie klubu: Maciej Kurowski – saneczkarstwo lodowe, Ewelina Staszulonek – saneczkarstwo lodowe, Agnieszka Cyl – biathlon oraz Magdalena Nykiel i Iwona Daniluk.

Budowa trasy oraz centrum kosztowała ok. 4 mln zł. Jej długość to 2 km, a szerokość 3 m. Część jest pokryta asfaltem, natomiast druga część, która znajduje się już na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, pokryta została nawierzchnią ekologiczną, przepuszczającą wodę. Wybudowano też parking na ok. 20 autokarów i prawie 50 samochodów osobowych. Ponadto wzniesiono budynek, gdzie ma mieścić się Centrum Turystyki

Aktywnej Pod Chojnikiem. Będą tu pomieszczenia gospodarcze, sanitarne, świetlica dla zawodników, centrum informacji turystycznej, mini bar, taras z widokiem na ścieżkę oraz pomieszczenia biurowe. Stoi już wiata zlokalizowana przy punkcie startowym zawodów. Obok będzie camping dla przyczep campingowych i namiotów.

Inwestycja w ok. w 90 proc. dofinansowana jest z Unii Europejskiej w ramach projektu „Rozwój infrastruktury dla turystyki aktywnej Jeleniej Góry i Boxberg” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013. Ok. 10 proc. finansuje Urząd Miasta Jelenia Góra.

Warto zobaczyć krótki film z testowania nowej rolkostrady autorstwa Zbigniewa Galika:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group