Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8259
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce kolejny kurs samoobrony dla kobiet

Piątek, 11 września 2015, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2015, 7:42
Autor: 112
Jelenia Góra: Wkrótce kolejny kurs samoobrony dla kobiet
Fot. Archiwum
Policja jeleniogórska, IPA Region Jelenia Góra wraz z Prezydentem Miasta Jeleniej Góry zaprasza panie w wieku od 16 lat, zainteresowane uczestnictwem w kursie samoobrony na spotkanie organizacyjne, które obędzie się 7 października 2015 roku o godzinie 16.30 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Od 12 października br. rusza kolejna edycja programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście” – kurs samoobrony dla kobiet. Uczestniczki niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w kursie.

- Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Przy czym, pod pojęciem „odparcia ataku” należy również rozumieć sytuacje, w których sprawca, na skutek działań napadniętego odstępuje od swojego zamiaru – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Przewidziane są wykłady i zajęcia samoobrony, które prowadził będzie instruktor walki wręcz, prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, jak również wykłady i ćwiczenia, które prowadzić będzie psycholog. W zajęciach udział weźmie również udział prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze - dodaje.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą dwa razy w tygodniu –w poniedziałki i środy - w sali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Jeleniej Górze. Zaplanowano łącznie 10 spotkań po 90 minut.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1135
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group