Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2036
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wkrótce Giełda Piosenki Turystycznej

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 21 lipca 2017, 7:31
Autor: RR
Fot. Organizator
Przypominamy, że już 30 lipca rozpocznie się 50. Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. Jest to najstarszy tego rodzaju festiwal w Polsce, który trwa od 1968 roku.

Na tegorocznej Giełdzie w pięciu koncertach nocnych, pięciu koncertach dziennych i trzech koncertach konkursowych wystąpi ponad 100 wykonawców. O ich sentymencie i żywych związkach z Giełdą świadczy fakt, że wszyscy artyści współtworzą ten festiwal, występując bezpłatnie, nie otrzymując również żadnych świadczeń (noclegi, zwrot kosztów dojazdu).

Giełda po raz pierwszy będzie trwała tydzień: od niedzieli 30 lipca do niedzieli 6 sierpnia. Zaplanowanych jest wiele imprez towarzyszących: rajdy turystyczne, Rajd Retro, konkurs dla dzieci, mecze, recitale uliczne oraz konkurs "Nowe Dzieła". Jest to jedyny taki konkurs, w którym biorą udział gwiazdy festiwalu, a wśród laureatów poprzednich edycji jest m.in. Wacław Juszczyszyn, Sklep z Ptasimi Piórami, Bez Idola, Jerzy Filar, Mikroklimat, Andrzej Mróz, Piotr Bakal i Ryszard Żarowski.

Termin imprezy: od 30 lipca do 6 sierpnia
Miejsce imprezy: Baza Pod Ponurą Małpą w Szklarskiej Porębie
Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gość 22-07-2017 20:22
Ani to muzyka ani poezja, gorsze od nisko polo, czy w naszym regionie nie może się odbyć jakaś normalna impreza
~gość 22-07-2017 20:54
Czy w naszym regionie może się odbyc chociaż jedna impreza z normalną muzyką. Jak nie jakaś poezja śpiewana to piosenka turystyczna. Takich rodzajów muzyki już nie ma na świecie, tak się grało do ognisk za czasów PRL.
~Pomarańczowa Sarenka 26-07-2017 18:13
Geriatryczna Giełda Piosenki Nudnej Wkółkotosamo. Weź programy ostatnich kilku Giełd i spróbuj znaleźć różnice. 50. będzie prawdopodobnie próbą reanimacji Szanownej Nieboszczki, przy pomocy zaiste niezwykle oryginalnych ( nie ściągamy), świeżych ( nie odgapiamy) i atrakcyjnych pomysłów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group