Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6303
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Wkrótce budowa wiaduktu

Piątek, 28 stycznia 2022, 8:57
Autor: WAC
Piechowice: Wkrótce budowa wiaduktu
Fot. GDDKiA
Ruszyły prace przygotowawcze przed zapowiadanym na wiosnę rozpoczęciem budowy wiaduktu nad linią kolejową w ciągu drogi krajowej nr 3 w Piechowicach.

Wiadukt w Piechowicach wybuduje firma Berger Bau za ponad 7,5 mln zł. Według planów, budowa tego obiektu inżynieryjnego zakończy się w drugim kwartale 2023 roku. Zastąpi on obecny wiadukt, który podczas kilkudziesięcioletniej eksploatacji uległ zniszczeniu.

Realizacja zadania zostanie podzielona na etapy. W pierwszym wybudowany zostanie tymczasowy obiekt, po którym zostanie poprowadzony objazd. W drugim etapie nastąpi rozbiórka istniejącego wiaduktu, a ostatnim etapem będzie budowa nowego obiektu wraz z dojazdami.

Jak informuje oddział we Wrocławiu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - obecnie trwają prace związane z wykonaniem projektu drogi objazdowej. Jej budowa ruszy na przełomie marca i kwietnia. Prowadzone są także uzgodnienia ze służbami PKP dotyczące organizacji ruchu kolejowego na czas robót. W styczniu przekazano też wykonawcy plac budowy.

Twoja reakcja na artykuł?

26
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
5%
Złości
12
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group