Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6728
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wjazd na ul. Górną i Jelenią od Pijarskiej zamknięty

Środa, 19 listopada 2014, 8:47
Aktualizacja: Czwartek, 20 listopada 2014, 16:21
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wjazd na ul. Górną i Jelenią od Pijarskiej zamknięty
Fot. Angela
Od dzisiaj (19.11) do wtorku (25.11) wjazd na ul. Górną i Jelenią od ulic: Pijarskiej i Kilińskiego w Jeleniej Górze będzie zamknięty. Mieszkańcy przez ten czas będą wjeżdżać przez Plac Ratuszowy. Powód? Przebudowa skrzyżowania, a konkretnie ostatnia jej faza, czyli wybranie starego podłoża i położenie asfaltu.

Inwestycję za niemal dwa miliony złotych wykonuje wyłoniona w drodze przetargu firma SKANSKA. Planowany termin odbioru to początek grudnia br.

Jak informuje Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, większość prac ze zleconego zadania została już wykonana , ale nie obyło się bez niespodzianek.

- Na placu budowy było bardzo dużo kabli elektrycznych, rur gazowych i wodnych – mówi Jerzy Bigus. – Część z nich miało ponad 50 lat, nie było ich na mapach, więc wykonawca po pierwsze musiał sprawdzić czy są czynne, a potem ewentualnie przełożyć. Mimo tego prace idą pełną parą i mamy nadzieję, że odbierzemy roboty zgodnie z harmonogramem, czyli 8 grudnia br. – dodaje.

Gotowy jest już most łączący ul. Kilińskiego z Osiedlem Robotniczym. Prace przy przeprawie rozpoczęła firma Parkridge, która miała wybudować ten łącznik w ramach inwestycji Focus Park. Skończyło się na dokumentacji i dwóch przyczółkach, bo firma upadła. Dokończenie tej inwestycji powierzono (po przetargu) firmie SKANSKA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group