Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9666
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Wizyta w Bambergu

Niedziela, 22 września 2019, 7:50
Aktualizacja: Wtorek, 24 września 2019, 8:06
Autor: WAC
Powiat: Wizyta w Bambergu
Fot. Starostwo Powiatowe
Delegacja Powiatu Jeleniogórskiego na czele ze starostą jeleniogórskim Krzysztofem Wiśniewskim oraz członkiem Zarządu Powiatu Jeleniogórskiego Arturem Smolarkiem wzięła udział w uroczystej gali otwarcia II Tygodnia Międzynarodowego, który odbywa się w partnerskim, niemieckim powiecie Bamberg w dniach 20–29 września.

Tydzień Międzynarodowy w Bambergu to seria wydarzeń w obszarze kultury, sztuki, oświaty, sportu, gastronomii i folkloru regionalnego, które odbywają się w 16 gminach powiatu Bamberg. Biorą w nich udział delegacje wszystkich partnerów zagranicznych: z Polski (Powiat Jeleniogórski), Czech (Jablonec nad Nysą), Niemiec, Austrii, Francji, Włoch, Anglii i Holandii.

To spotkanie współpracujących ze sobą regionów europejskich, podczas którego mogą one zaprezentować swoją kulturę, tradycje i wyjątkowość, a także jest to czas spotkań, dyskusji i ustaleń dla władz tych regionów.

W skład delegacji, której przewodniczy starosta Krzysztof Wiśniewski, weszli ‪m.in‬; radni powiatowi, grupa folklorystyczna „Karkonosze”, przedstawiciele gastronomii i hotelarstwa, przedstawiciele producentów regionalnych LGD „Partnerstwo Ducha Gór” oraz pracownicy samorządowi.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group