Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5423
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wizyta pedagogów u "Bram Czasu"

Czwartek, 17 stycznia 2019, 9:18
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2019, 10:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wizyta pedagogów u "Bram Czasu"
Fot. AB
W środę (16.01) na zaproszenie Arado w jeleniogórskich podziemiach pojawili się pedagodzy (nauczyciele i dyrektorzy), którzy zwiedzali nową atrakcję turystyczną w naszym mieście. Dzięki poznaniu oferty "Bram Czasu" szkoły będą mogły zaplanować wizyyty w ramach lekcji z uczniami swoich placówek.

Time Gates – Bramy Czasu przy ul. Chełmońskiego to podziemia ciągnące się przez 4 km, znajdujące się pod Wzgórzem Kościuszki, zaś w przeszłości pełniły wiele różnych funkcji. W XIX wieku miejsce przeznaczono na winiarnię, natomiast w latach wojennych tereny te miały być schronem przeciwlotniczym. Po wojnie znajdowały się tam magazyny żywnościowe, w późniejszym czasie nawet dyskoteka. Obecnie podziemia zostały wydzierżawione przez firmę Arado - Fabryka Historii, która je pomysłowo zaadaptowała i przygotowała ciekawą trasę turystyczną - powiedziała Iwona Janicka z ZST Mechanik.

Zaproszeni goście zwiedzanie rozpoczęli od pokazu Szalonego Naukowca, który w atrakcyjny i jednocześnie przystępny sposób pokazał, czym jest temperatura. Po eksperymentach z ciekłym azotem wszyscy „przenieśli się w czasie”, dzięki Cewce Tesli, generującej nie tylko ogromne napięcie elektryczne, ale także muzykę. Kolejnym punktem programu było przechodzenie przez Bramy Czasu i zwiedzanie podziemi, które przedstawiają fascynującą historię naszego regionu od czasów napoleońskich do II wojny światowej. Na pracownikach jeleniogórskiej oświaty ogromne wrażenie zrobiły: makieta pancernego pociągu, świecące w ciemności ściany oraz legendy o Duchu Gór - informuje Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry.
Na zakończenie nauczyciele i dyrektorzy szkół podziękowali organizatorom za możliwość udziału w tym interesującym i ekscytującym wydarzeniu. Wizyta w podziemiach okazała się bardzo udana. Niekończące się korytarze, kryjące w sobie wiele tajemnic z pewnością staną się dla pedagogów inspiracją do zorganizowania ciekawych lekcji z chemii, fizyki, historii czy języka polskiego - dodała Iwona Janicka.

Twoja reakcja na artykuł?

7
39%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
8
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group