Czwartek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4405
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wizyta partnerów w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 23 lipca 2018, 6:52
Aktualizacja: Wtorek, 24 lipca 2018, 13:29
Autor: WAC
Fot. UG Mysłakowice
Przez kilka dni na terenie gminy Mysłakowice przebywała grupa mieszkańców z partnerskiej gminy Leopoldshoehe w Niemczech z burmistrzem Gerhardem Schemmelem.

Współpraca pomiędzy gminami trwa już od 19 lat. Pobyt Niemców pod Karkonoszami był rewizytą za majowy wyjazd za zachodnią granicę delegacji mieszkańców gminy Mysłakowice.

Mieszkańcy Leopoldshoehe bardzo chcieli poznać nasz region i jego walory turystyczne, podkarkonoską kulturę i tradycję. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach oraz położone na terenie gminy Mysłakowice pałace i założenia parkowe: Mysłakowice, Karpniki, Wojanów, Łomnicę, odbyli spacer po Jeleniej Górze zwiedzając Kościół Łaski oraz Bazylikę Św. Erazma i Pankracego, podziwiali w Karpaczu panoramę Karkonoszy i odwiedzili kościołek Wang.

Niemcy byli żywo zainteresowani funkcjonowaniem systemu polskiej edukacji, historią Śląska oraz sprawami partnerskiej gminy. Wysłuchali też występu ludowego zespołu muzycznego ,,Karkonosze".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty
~Стрелок 23-07-2018 15:29
odpowiedź na usunięty komentarz
Po jaki ty piszesz ?
~Real 23-07-2018 10:15
"i jego walory turystyczne", jak mniemam szerokim łukiem ominięte zostały, oczyszczalnia ścieków z fetorem wypuszczanych do rzeki odchodów z całej okolicy, spalarnia śmieci, który żeby funkcjonować będzie importować odpady z województwa, a może i z zagranicy. Nie ma co, po ch...u fest postawiano na turystykę w gminie i całej kotlinie.
~Real 23-07-2018 17:19
Proszę, ja to mam szczęście, temat z 13:32 cytuję: "Komisja Europejska zapowiedziała w odpowiedzi na doniesienia o polskiej mafii zarabiającej na sprowadzanych z zagranicy śmieciach, że będzie monitorować sytuację. Bruksela podkreśla jednak, że egzekwowanie prawa leży w gestii państw członkowskich". Reszta na portalu Interia. Przypomnę, że obecni burmistrzowie i wójtowie z kotliny wyrazili zgodę na sprowadzanie śmieci przez spalarnię w Mysłakowicach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group