Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7154
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Witold Szczudłowski zakończył pracę w ZGK

Piątek, 30 sierpnia 2019, 10:06
Aktualizacja: Sobota, 31 sierpnia 2019, 9:45
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Witold Szczudłowski zakończył pracę w ZGK
Fot. Archiwum K. Tęczy
Witold Szczudłowski 27 sierpnia 2019 roku zakończył pracę na stanowisku dyrektora biura Związku Gmin Karkonoskich. Funkcje tę sprawował przez 20 lat. To na tyle duży okres czasu, by albo nic nie zrobić poza byciem dyrektorem albo wykazać się pracą, po której pozostaje trwały ślad. W tym wypadku Witold Szczudłowski pokazał, że nie był tylko zwykłym urzędnikiem.

Pokazał, że można poza zarzadzaniem przedsiębiorstwem patrzeć w przyszłość i wybiegać swoimi działaniami przed szereg. To dzięki jego patrzeniu daleko w przyszłość udało się zrealizować wiele bardzo potrzebnych dla gmin związkowych inwestycji. Nie będę tutaj wymieniał ich, wspomnę tylko, że Związek Gmin Karkonoskich pozyskał na takie działania kilkadziesiąt milionów Euro. Pieniądze te wspomogły inwestycje ponad gminne, a więc takie na które poszczególne gminy nie mogły by sobie pozwolić.

Ale nie tylko to jest sukcesem Związku Gmin Karkonoskich pod rządami dyrektora Szczudłowskiego. Nie wiem czy ważniejszym nie jest stworzenie wizerunku gmin przyjaznych turystyce, gmin na terenie których warto osiedlać się i żyć, gmin na terenie których warto inwestować. Dzięki organizowaniu nietuzinkowych imprez mieszkańcy tych terenów zobaczyli jak wielki potencjał kryje w sobie kraina karkonoska, uświadomili sobie jakie posiadamy walory kulturowe, krajoznawcze i historyczne. Natomiast osoby odwiedzające nasz teren zobaczyły, że nie koniecznie trzeba wyjeżdżać za granicę by spotkać się oko w oko z wielką historią Europy. Wystarczy przyjechać do „Doliny Pałaców i Ogrodów”.

Witold Szczudlowski działał zupełnie niesztampowo ale dzięki temu stworzył w Bukowcu zespół ludzi, którzy jako pracownicy działali na rzecz naszej krainy nie patrząc tylko na swoje podstawowe obowiązki. Dzięki takiemu nastawieniu doprowadził do powstania sporej grupy miłośników Bukowca, którzy społecznie wspomagali wiele działań.

W ostatnim dniu urzędowania dyrektor Witold Szczudłowski spotkał się na uroczystym posiedzeniu Zarządu Związku Gim Karkonoskich oraz pracowników by odebrać podziękowania za swoją długoletnią pracę od przewodniczącego Michała Ormana, który w swoim wystąpieniu wyraził wszystko to co napisano powyżej.
Uczestnicy Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy, którzy jeszcze nie opuścili Bukowca, dali wyraz uznania dla pracy dyrektora Szczudłowskiego śpiewając stosowne utwory muzyczne. A że są to śpiewacy najwyższej klasy wprowadzili wszystkich w bardzo dobry nastrój. Nic też dziwnego, że życzeniom dla emeryta nie było końca.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
7
78%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group