Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6082
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witold Szczudłowski zakończył pracę w ZGK

Wiadomości: Region
Piątek, 30 sierpnia 2019, 10:06
Aktualizacja: Sobota, 31 sierpnia 2019, 9:45
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Archiwum K. Tęczy
Witold Szczudłowski 27 sierpnia 2019 roku zakończył pracę na stanowisku dyrektora biura Związku Gmin Karkonoskich. Funkcje tę sprawował przez 20 lat. To na tyle duży okres czasu, by albo nic nie zrobić poza byciem dyrektorem albo wykazać się pracą, po której pozostaje trwały ślad. W tym wypadku Witold Szczudłowski pokazał, że nie był tylko zwykłym urzędnikiem.

Pokazał, że można poza zarzadzaniem przedsiębiorstwem patrzeć w przyszłość i wybiegać swoimi działaniami przed szereg. To dzięki jego patrzeniu daleko w przyszłość udało się zrealizować wiele bardzo potrzebnych dla gmin związkowych inwestycji. Nie będę tutaj wymieniał ich, wspomnę tylko, że Związek Gmin Karkonoskich pozyskał na takie działania kilkadziesiąt milionów Euro. Pieniądze te wspomogły inwestycje ponad gminne, a więc takie na które poszczególne gminy nie mogły by sobie pozwolić.

Ale nie tylko to jest sukcesem Związku Gmin Karkonoskich pod rządami dyrektora Szczudłowskiego. Nie wiem czy ważniejszym nie jest stworzenie wizerunku gmin przyjaznych turystyce, gmin na terenie których warto osiedlać się i żyć, gmin na terenie których warto inwestować. Dzięki organizowaniu nietuzinkowych imprez mieszkańcy tych terenów zobaczyli jak wielki potencjał kryje w sobie kraina karkonoska, uświadomili sobie jakie posiadamy walory kulturowe, krajoznawcze i historyczne. Natomiast osoby odwiedzające nasz teren zobaczyły, że nie koniecznie trzeba wyjeżdżać za granicę by spotkać się oko w oko z wielką historią Europy. Wystarczy przyjechać do „Doliny Pałaców i Ogrodów”.

Witold Szczudlowski działał zupełnie niesztampowo ale dzięki temu stworzył w Bukowcu zespół ludzi, którzy jako pracownicy działali na rzecz naszej krainy nie patrząc tylko na swoje podstawowe obowiązki. Dzięki takiemu nastawieniu doprowadził do powstania sporej grupy miłośników Bukowca, którzy społecznie wspomagali wiele działań.

W ostatnim dniu urzędowania dyrektor Witold Szczudłowski spotkał się na uroczystym posiedzeniu Zarządu Związku Gim Karkonoskich oraz pracowników by odebrać podziękowania za swoją długoletnią pracę od przewodniczącego Michała Ormana, który w swoim wystąpieniu wyraził wszystko to co napisano powyżej.
Uczestnicy Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy, którzy jeszcze nie opuścili Bukowca, dali wyraz uznania dla pracy dyrektora Szczudłowskiego śpiewając stosowne utwory muzyczne. A że są to śpiewacy najwyższej klasy wprowadzili wszystkich w bardzo dobry nastrój. Nic też dziwnego, że życzeniom dla emeryta nie było końca.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
7
78%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Człowiek koń 30-08-2019 12:14
Podziwiam takich ludzi którzy pomimo zmian na szczeblu centralnym potrafią się ślizgać na ciepłym stołku przez te wszystkie lata. Poza tym jaki to brak ambicji jest w takich ludziach ze jak przyklejeni trwają na stanowisku. Przez te lata nie rozwijają się nie próbują iść na swoje tylko jak te rzepy przyklejone do psiej dupy czekają aż będą mogli iść na wcześniejsza emeryturę.
~xq 31-08-2019 9:16
do: ~Człowiek koń (12:14)
W regionie od 20 lat jest bez zmian
~Monika Dymecka 9-02-2020 20:54
do: ~Człowiek koń (12:14)
tak mogl napisac tylko ktos, kto nigdy nie poznal osobiscie PanaWitolda i nie ma pojecia o ogromie pracy wlozonej wpromocje gmin oraz palacu w Bukowcu, poswiecajac swoj osobisty czas poza godzinami pracy obowiazujacy Go czas pracy >na stolku
~Lepsza 30-08-2019 14:17
Przyklejona jak rzep zaniech...jaca należytego wykonania obowiązkow potwierdzając nieprawdę wmanipulujac w tych ekscesach to jest dama z sanepidu O nie nie można tyle powiedzieć co o bohaterze artykułu No o niej powiedzieć można ze się tylko sądzi a na sprawach nawet trzech prawników pilnuje jej dupy, by wała z pracownika zrobić Zawód dyrektor mówi o sobie,I tu tylko współczuć nam bo nigdy nie jest pewne czy to co mówi to wyobraźnia na potrzeby chwili czy może czasem fakt podaje Tez ją będą żegnać Chętnie pracownicy by ja już na taczce odwieźli cha cha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group