Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 10608
Zalogowanych: 90
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Witaj wiosno!

Wtorek, 21 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 21 marca 2006, 17:59
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Witaj wiosno!
Fot. Krzysiek
Najbardziej oczekiwana pora roku w końcu nadeszła. Nie tylko w kalendarzu, ale i w naturze. Mimo niezbyt wysokiej temperatury wszystkich ocieplało marcowe słońce. Z nieformalnie wolnego dnia w szkole cieszyli się wagarowicze i uczniowie.

W większości placówek oświaty nie było normalnych zajęć. W III LO im. Śniadeckiego uczniowie poszli na wagary, choć jeszcze rok temu lekcje w pierwszy dzień wiosny były tam obowiązkowe.

W ZSO nr 1 im. Żeromskiego miały miejsce tradycyjne Żeromalia. Każda z klas miała za zadanie przeprowadzenie kampanii reklamowej jakiegoś produktu. Pomysłów było sporo. Jednym z ciekawszych okazała się promocja samochodu marki Fiat 126 p. Jej organizatorzy wyciągnęli malucha ze złomowiska, ale nie wygrali.
Był też konkurs dla miłośników angielszczyzny. Uczniowie przygotowali program artystyczny w języku angielskim.
Laureaci, drugoklasiści z klasy matematyczno-przyrodniczej LO, dostali nagrodę w postaci dodatkowych wolnych dni na wycieczkę.
Na wagary nikt nie mógł iść, bo szkołę zamknięto na cztery spusty.

Zapełniło się kino „Lot”. Uczniowie przyszli na film zatytułowany „Jan Paweł II”. Kto do kina nie poszedł, nudził się w szkole.
Wagarowiczów nie było zbyt wielu w centrum Jeleniej Góry. A jeśli się pokazali, to byli grzeczni. Policja nie odnotowała żadnych incydentów.

Wiosna, mimo zalegającego wciąż śniegu, budzi się także w naturze. Tam, gdzie słońce rozmroziło biały puch, zaczynają wychodzić pierwsze wiosenne rośliny. Późno, ale lepiej niż wcale. Wiosennie śpiewają ptaki.
W Podgórzynie oczekiwane są bociany, które tradycyjnie mieszkają w gnieździe tuż przy restauracji „Nad stawami”. W tym roku zapewne przylecą pod koniec marca.

Sonda

Czy dotknął Cię osobiście, w jakikolwiek sposób, któryś z wakacyjnych remontów dróg w regionie?

Oddanych
głosów
637
Tak
41%
Tak, i to bardzo
27%
Nie
14%
Nawet jak trochę się postało na światłach, to nic nie szkodzi
18%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Google ma poważny problem
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Miliony na projekty w Karkonoskim Parku Narodowym
 
Aktualności
Życzenia z okazji Dnia Wojska Polskiego
 
Aktualności
Wyścig wraków w Pasieczniku
 
Aktualności
Wart odwiedzenia "Szlak 4 zamków"
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group