Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 22 listopada
Imieniny: Marka, Stefana
Czytających: 6664
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Witacz zaprasza nad zalew

Sobota, 6 lipca 2024, 10:29
Autor: WAC
Kowary: Witacz zaprasza nad zalew
Fot. UM Kowary
Powoli kończy się kolejny etap zagospodarowania terenu wokół zbiornika retencyjnego "Kowary" przy ul. Zamkowej oraz przebudowa i zagospodarowania ścieżki pieszej na cele rekreacyjno-edukacyjne.

Przy kowarskim zalewie można już podziwiać metaloplastyczne dzieła, tematycznie związane z wodną fauną. Przy zbiorniku stanął już metaloplastyczny witacz z napisem "Zalew w Kowarach" oraz kortenowe bramy z motywem ryb autorstwa lokalnego artysty Macieja Wokana. Zachęcają one do spacerów po nowo utworzonych ścieżkach.

Montaż ozdób terenowych odbywa się w ramach ogólnomiejskiego projektu Zielono-niebieskie Kowary dofinansowano ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, obszar programowy: Klimat.

„Zielono – niebieskie Kowary to trwający od 2021 roku projekt, w ramach którego na terenie miasta przeprowadzono bardzo wiele inwestycji proekologicznych. Najważniejsza z nich to rewitalizacja zbiornika wodnego przy ulicy Zamkowej w Kowarach. Całkowita wartość projektu wynosi prawie 13 milionów złotych, z czego dofinansowanie z Funduszy Norweskich to 85 procent.

Czytaj więcej: Miliony na ekoprojekt

Twoja reakcja na artykuł?

30
83%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy Twoje dziecko chodzi w szkole na lekcje religii?

Oddanych
głosów
424
Tak
36%
Nie
59%
Raz tak, raz nie - to zależy jak bardziej pasuje danego dnia
5%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Potop szwedzki – historia animowana
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Karkonosze
Joanna i Daniel Staniszewscy kończą remonty w schronisku "Nad Łomniczką"
 
Aktualności
21 listopada – Dzień Życzliwości
 
Inwestycje
Kończą budować rondo
 
Aktualności
Karkonosze mają swój własny… Sopot!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group