Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7043
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wirtuozi na sześciu strunach

Wtorek, 16 grudnia 2008, 8:53
Aktualizacja: 10:14
Autor: Ania
REGION: Wirtuozi na sześciu strunach
Fot. Ania
Godnym podziwu kunsztem muzycznym wykazali się młodzi uczestniczy V Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu „Gitaromania”, który odbywał się w minionym tygodniu w Jeleniej Górze i Karpaczu. Najlepszą z pośród wszystkich laureatów okazała się dwunastoletnia Patrycja Nowicka z Zielonej Góry, której nadano tytuł Wielkiego Gitaromaniaka.

– Tytuł i pierwsze miejsce w młodszej grupie to dla mnie ogromny zaszczyt. Cieszę się, że w przyszłym roku będę mogła zaprezentować własny program muzyczny. Muzyka stanowi część mnie, do tej pory bardziej byłam przyzwyczajona do śpiewu, ale gitara to moja druga pasja. Być może pójdę w ślady ojca i w jakimś stopniu zwiążę się z muzyką, ale nie odbiegam jeszcze daleko w przyszłość – powiedziała Patrycja Nowicka.

W grupie starszej Łukaszowi Szlagowskiemu z Gdańska i Kamilowi Michałowskiemu z Suwałk przyznano ex aequo drugie miejsce. Natomiast Marta Pieczewska z Gdańska i Andrzej Piotrowski z Suwałk otrzymali nagrody za trzecie miejsce. W grupie młodszej poza główną laureatką na podium znaleźli się Damian Kuśmierczyk z Piotrkowa Trybunalskiego i Julia Żarnowska z Tarnowa, którzy zajęli ex aequo drugie miejsce.

- Tego typu festiwale są bardzo znaczące dla młodych muzyków, którzy oswajają się w ten sposób ze sceną i mają szansę zaprezentować się z jak najlepszej strony – powiedział Dariusz Michałowski, nauczyciel muzyki w Ełku.

Popularność Gitaromanii rośnie z roku na rok. Przybywa uczestników i słuchaczy. Młodzi wirtuozi już teraz zapowiadają, że w przyszłym roku zmierzą się ponownie pod Śnieżką. Festiwal organizowany jest przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia z Cieplic przy udziale Filharmonii Dolnośląskiej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group