Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5825
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wirtualny remont skweru na placu Kościuszki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 9 marca 2009, 9:39
Aktualizacja: 9:40
Autor: TEJO
Fot. TEJO/ARCHIWUM
Zapowiadana „rewitalizacja” jednego z zakątków przy al. Wojska Polskiego okazała się obietnicą bez pokrycia.

Szumnie przeprowadzony projekt ADHOC zakładał oszacowanie kosztów przywrócenia do stanu normalności jednego z najpiękniejszych traktów jeleniogórskich,

Prace nad projektem zakończyły się ponad rok temu: specjaliści stwierdzili, że remonty zrujnowanych kamienic będą kosztowały fortunę. I nie ma szans na ich wykonanie w najbliższych latach.

Miały znaleźć się jednak środki na pokazową modernizację wspomnianego skwerku przy placu Kościuszki. Jeszcze w latach 60. była tam fontanna, a kamienice nie szpeciły tego zakątka zniszczonymi elewacjami.

Niestety, do dziś nic tam nie zrobiono. Mieszkańcy al. Wojska Polskiego podkreślają, że to kolejny dowód na to, iż pieniądze wydane na realizację projektu były zupełnie niepotrzebnym wydatkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~MIESZKANIEC 9-03-2009 9:54
oczywiscie ,ze byly wadane na marne.ale tez wydano je aby ktos kto ten projekt wykonal mogł dostac pkazna sumke za zlecenie jakie wykonal A to ze projekt nie wyszedl to juz ........inna bajka .
~Zonk 9-03-2009 10:08
mieszkaniec skoro znasz jakis lepszy pomysl zeby pozyskac pieniadze na rewitalizacje to prosze zablysnij, chodzi raczej o fakt zbyt szumnych zapowiedzi pana prezydenta, trzeba bylo tylko wspomniec o takije mozliwosci a robic szum w momencie pozytywnego rozpatrenia projektu i pozyskania samych pieniedzy.
~Hefajstos 9-03-2009 10:31
Słynna \"rewitalizacja\" Wojska Polskiego :) Przecież wiemy kto organizował spotkania z mieszkańcami AWP. Zabawne spotkania typu „fokus” za które stricte popłynęły strumienie pieniążków. Martwa strona WWW projektu http://www.jeleniagora.pl/adhoc/index.php?op=biuro i zerowa „aktualna” informacja od osób odpowiedzialnych za projekt (ile środków pieniężnych zostało dotychczas spożytkowanych i na co – brak odpowiedzi lub lakoniczne tłumaczenia, że lepiej nie pytać!). A „rewitalizować” – nie wirtualnie można np. 1-go Maja i ulice gdzie mieszkają np. ważne osobistości itp. A skwerek, no cóż niech dalej do niego właściciele piesków wyprowadzają swoje zwierzątka, niech nadal w nim siedzą menele pijące alkohol (zgodnie z zasadą że lepiej tam niż na Placu Ratuszowym).
~Zagwozdka 9-03-2009 10:43
Co tam - było minęło... Teraz zaprojektowano termy w Cieplicach.... co dalej będą nam ...... projektować (za nasze pieniądze) Już może czas zacząć prace nad PROJEKTEM podziękowań dla Włodarzy Jeleniej Góry !!!
~zawiedziony wyborca 9-03-2009 12:08
Pan Prezydent tylko obiecywać potrafi - ale nawet osły czegoś się uczą i już drugi raz pana Obrębalskiego niewielu spoza rodziny poprze.
piipi 9-03-2009 12:32
..¡ NIE zapomnijcie..o pisuarze,bo mezczyzni tam chetnie...(..siusiaja) !. ¡ widzialam !.*piipi.
~Hefajstos 9-03-2009 12:56
Na Dolnym Śląsku w latach 2007- 2013 środki na rewitalizację dostępne są głownie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (priorytet 10 „Miasta”. Działanie „rewitalizacja”). Samorząd Miasta jest uprawniony do złożenia wniosku do RPO. Dofinansowanie z programu RPO wynosi 85% kosztów kwalifikowanych projektu z możliwością pokrycia dodatkowych 10% z rezerwy budżetowej (tak było przynajmniej w poprzednim okresie programowania). Pieniążki są, mówiąc brzydko leżą na ziemi tylko nie ma fachowo przeskolonych ludzików, którzy taki projekt opracują od początku do końca. Przykład powinniśmy brać z sąsiadów - "pepików". A termy... to kolejny pomysł do omamienia wyborców.
~Hefajstos 9-03-2009 12:59
na koniec dodam jeszcze do tego cudowną obwodnicę, która miała rozładować ruch WP. A autek przybywa z roku na rok. Nic dodać nic ująć. Pogratulować wyborcom politycznych władz.
~Hefajstos 9-03-2009 13:04
Niech ktoś mi powie z UM co się stało z ok. 115 tys. euro przeznaczoną na działania dotyczące Rewitalizacji Al. Wojska Polskiego?
~ 9-03-2009 16:14
KOLEJNY PRZYKŁAD NIEKOMPETENCJI WŁADZ. ONI I TAK DOSTAJĄ PENSJE. MOŻE CZAS ODEJŚĆ PÓKI WYBORCY CAŁKOWICIE NIE STRACĄ CIERPLIWOŚCI??? OBWODNICA KTÓRA MA WĄSKIE GARDŁO W POSTACI MACIEJOWEJ ? TERMY WIELKOŚCI PARU WANIEN ? JAKIŚ CZAS TEMU BYŁO BUDOWANE SKRZYŻOWANIE NA GRUNWALDZKIEJ/JANA PAWŁA I CO ? KORECZKI. JAKI PROBLEM BYŁ ABY NIE SPRZEDAĆ TERENÓW PRZYLEGŁYCH I WYBUDOWAĆ SKRZYŻOWANIE BEZKOLIZYJNE ? ALE KTOŚ NIE PRZEWIDZIAŁ WZROSTU ILOŚCI SAMOCHODÓW. A MOŻE PRZEDSZKOLAKI PODPOWIEDZĄ ŻE ZA 10 LAT BĘDZIE O 100% WIĘCEJ SAMOCHODÓW !!! ALE NIE ,LUDZIE I TAK ZAPŁACĄ ZA PARTACTWO I TAK SAMO BĘDZIE Z REWITALIZACJĄ WOJSKA POLSKIEGO.ALE Z DRUGIEJ STRONY NAJPIERW TRZEBA ODNOWIĆ SWÓJ DOM A DOPIERO PÓŹNIEJ MIASTO !! PAMIĘTAJMY PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH KTO NAS MAMI !!!!!
~Spity Gonzales 9-03-2009 17:48
Założę się , że miasto po zimie też będzie wirtualnie posprzątane. Zabrać tym skurczybykom komputery , to może skończą się wizualizacje a zacznie jakakolwiek robota w realu. Dlaczego nasi włodarze nie urządzają wirtualnych konferencji , gdzie by wirtualnie pili , jedli i co tam jeszcze?
~też zawiedziony 9-03-2009 18:31
Pinążki rozeszły się między innymi na : spotkania cykliczne z ,,WIELOMA" mieszkańcami alei WP, konferencję zakończeniową w Hotelu MERCURE - opłacenie delegacji zagranicznych , diety-wyjazdy obsługę biura przy ul1!Maja, druk folderów ,plakatów ,zaproszeń ,zlecenia róznych opracowań -projektów, zakup sprzętu elektronicznego -niezbędnego w takich przypadkach, diety kierownika projektu Pana którego wszyscy się domyślają kto to był. I tak pewnie zabrakło bo to za mało aby można było coś więcej zorganizować. Namawiali też aby utworzyć Stow.,które same będą mogły starać się o kasę wspólnie z miastem. III COOO z tego zostało ?????????????
~iris 9-03-2009 23:26
Zawiedziony z 18:31 wyszczególnił jak rozeszły się pieniądze. Tak samo rozchodzą się i inne pieniądze z Unii. Jest Stowarzyszenie Miłośników Alei Wojska Polskiego i niech Ono dokładnie rozliczy władze - z każdego wydanego centa. Tak samo jak skrupulatnie UM ściąga należności od mieszkańców, tak samo skrupulatnie musi się przed nimi rozliczać. Niestety, mieszkańcy są trzymani w niewoli niewiedzy. Pan Prezydent był w Brukseli, może tam zabiegał o coś dla naszego Miasta? Czy dowiemy się, jakie są efekty tej podróży? Jakie były jej koszta i za co płacono z naszych pieniędzy? A może na ten wyjazd sięgnięto po pieniądze z puli przeznaczonej na Aleję WP?
~Hefajstos 11-03-2009 13:23
115 tys EURO :) dobre. to ponad 500 tys zł na biuro?? diety?? wyjazdy?? a fontanna jak zasypana piaskiem, tak zasypana... Tak naprawdę nikomu juz chyba nie zależy aby coś się ruszyło.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group