Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8379
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wirtualny przejazd

Piątek, 31 stycznia 2020, 6:00
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2020, 10:05
Autor: WAC
Region: Wirtualny przejazd
Fot. IVIA
Już w tym roku ma ruszyć budowa odcinka drogi ekspresowej S3 Bolków – Kamienna Góra. Najbardziej newralgicznym elementem inwestycji będzie wybudowanie dwóch tuneli pomiędzy Sadami Górnymi i Nowymi Bogaczowicami. Dłuższy z nich będzie miał aż 2300 metrów i będzie najdłuższym pozamiejskim tunelem w Polsce.

Choć budowa tunelu ma zakończyć się dopiero w 2023 roku już teraz za sprawą filmu zamieszczonego w sieci przez Dyrekcję Generalną Dróg Krajowych i Autostrad można wirtualnie się nim przejechać.

Według projektu, budowla będzie się składać z dwóch komór, w których znajdą się po dwa pasy ruchu w jednym kierunku. Nawy główne tunelu, ze względu na duży przekrój poprzeczny, będą wykonywane metodą górniczą NATM, tj. Nową Austriacka Metodą Tunelowania. Będzie to najdłuższy tunel drogowy w Polsce drążony w skale, wykonywany tą metodą.

Realizacja obu tuneli drogowych (krótszy będzie miał 320 metrów) pozwoli na przeprowadzenie drogi ekspresowej S3 przez przeszkodę, którą stanowi masyw Gór Kaczawskich i Wałbrzyskich. Oba tunele będą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Przewidzianych jest osiem przejść ewakuacyjnych poprzecznych dla pieszych i jeden przejazd awaryjny dla służb ratunkowych, a także infrastruktura związana z bezpieczeństwem ruchu kierujących i funkcjonowaniem tunelu m.in. instalacja oświetleniowa, system przeciwpożarowy, wentylacja, telefony czy instalacja alarmowa zapewnią bezpieczeństwo użytkowników drogi.

Twoja reakcja na artykuł?

51
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
11
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group