Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7612
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wirtualne wyczyny, prawdziwe emocje

Sobota, 22 listopada 2008, 14:02
Aktualizacja: 22:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wirtualne wyczyny, prawdziwe emocje
Fot. TEJO
Tłumy nastoletnich fanów gościła dziś Książnica Karkonoska. Być może byli wśród nich miłośnicy książek, lecz znaczna większość przyszła do placówki tylko dlatego, aby zmierzyć się z prawdziwymi przeciwnikami na wirtualnym polu gier.

– Ci ludzie grają najczęściej w domu, w swoim pokoju. Pomyślałem, że warto, aby z powodu swojej pasji przyszli tu i pobawili się razem – mówi Rafał Przyszlak, pomysłodawca imprezy. Książnica Karkonoska dała bazę: dużą przestrzeń i komputery. Rzeczywistość napędziła mnóstwo gości, którzy od rana „walczyli” z sobą przy klawiaturach i na monitorach. „Ścigali się” na torze wyścigowym i grali w „Fifę” zdobywając grad bramek.

Chłopcy (dziewcząt nie zauważyliśmy) okupowali stoliki z komputerami już od godz. 10. Kibicował im tłumek fanów. Od czasu do czasu słychać było oklaski.

– Nie wiem, ilu z nich jest naszymi czytelnikami, ale mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy będą do Książnicy Karkonoskiej przychodzić częściej – podkreśla Marcin Zawiła, dyrektor placówki. Podkreśla, że Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej musi żyć nie tylko książkami, lecz także innymi wydarzeniami. I już zapowiada, że podczas przyszłorocznych ferii zimowych młodzież na pewno nie będzie się nudziła. – Zorganizujemy cykliczne tego typu turnieje – planuje Marcin Zawiła.

O wynikach napiszemy w godzinach popołudniowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group