Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8517
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiózł "lewe" papierosy

Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 16:30
Aktualizacja: Środa, 6 czerwca 2018, 6:51
Autor: SG
Jelenia Góra: Wiózł "lewe" papierosy
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali mieszkańca Dolnego Śląska, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna prowadził samochód marki BMW pomimo braku uprawnień. Poszukiwany był również przez polski wymiar sprawiedliwości.
- Kierowca, 49-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, zachowywał się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli zarówno mężczyzny jak i prowadzonego przez niego pojazdu. Przyczyny nerwowego zachowania kierowcy szybko okazały się jasne. Mężczyzna, który prowadził samochód pomimo braku uprawnień ukrywał w aucie 50 000 sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy o szacunkowej wartości 35.000 zł. Jak by tego było mało, funkcjonariusze ustalili, że jeleniogórzanin jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary aresztu w związku z nieopłaconą grzywną - informuje kpt.
SG Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego zatrzymanemu grozi wysoka grzywna. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group