Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 4795
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiosennie z „Młodymi Duchem” (50+)

Sobota, 28 kwietnia 2018, 7:03
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Wiosennie z „Młodymi Duchem” (50+)
Fot. Przystań Twórcza
„Rowerowe podróże po Europie”, Jedna z tajemniczych „Ośmiu kobiet”, „Wiosenne kwiaty z krepiny” oraz Czar wodospadu Podgórnej – to kwietniowe spotkania, w których wzięli udział członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Nowością są „Śpiewy w Kręgu” z Agatą Szmigrodzką w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

Gośćmi Klubu Seniora na „Spotkaniu przy okrągłym stoliku” byli bracia Bolesław i Mieczysław Osipik. którzy podróżują rowerami przez Europę promując Jelenią Górę oraz aktywny sposób spędzania czasu. Bliźniacy opowiedzieli o swoich przygodach, jakie spotkały ich w Belgii, Holandii, Austrii, Słowacji i Grecji oraz o rowerowych osiągnięciach.

Jedna z tajemniczych „Ośmiu kobiet” - wspaniała jeleniogórska aktorka Iwona Lach była kolejnym gościem Klubem Seniora. Znakomita artystka, która wcieliła się w oryginalną rolę teściowej pana domu w spektaklu „Osiem kobiet” Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, uchyliła rąbka tajemnicy tworzenia spektakli. Opowiedziała o różnych nieoczekiwanych wydarzeniach towarzyszących przedstawieniom, w których grała, o karierze aktorskiej, a także o swoim hobby, którym jest ogrodnictwo. „Młodzi Duchem” pokochali nie tylko kreacje aktorskie Iwony Lach, ale również aktorkę, która zachwyciła seniorów swoją otwartością i ciepłem.

Podczas międzypokoleniowych warsztatów artystycznych „Wiosenne kwiaty z krepiny”, które poprowadziła Teresa Desput seniorzy wraz z dziećmi wykonali barwne kwiaty z włoskiej bibuły. Kwiaty posłużą do promocji czerwcowego finału projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie, realizowanego z projektu „Seniorzy w Akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Klubowicze wsparli w ten sposób projekt i pomogli naszej międzypokoleniowej grupie „Tańców w Kręgu” w jego realizacji.

Czar wodospadu Podgórnej i Kaskad Myi zaprezentowała Klubowiczom członkini Klubu Seniora „Młodzi Duchem” Aleksandra Iwko, która poprowadziła wspaniałą wycieczkę do wodospadu w Przesiece, przy którym orzeźwiającej kąpieli zażywają „morsy”. Grupa obejrzała również malownicze Kaskady Myi, czyli ciąg kilku pięknych, małych wodospadów na górskim potoku oraz zabytkowy młyn z 1805r. znajdujący się w Przesiece.

Nowością zainicjowaną przez seniorów oraz tancerzy „Mołdawskich tańców energii kwiatowych” są „Śpiewy w Kręgu”, które prowadzi wspaniała jeleniogórska artystka Agata Szmigrodzka. Repertuar ustalają uczestnicy spotkań. To m.in. stare polskie hity i piosenki biesiadne. „Młodzi Duchem” śpiewali już takie utwory, jak: „Ta nasza młodość” Piwnicy pod Baranami, „Gdzie ta keja” Jerzego Porębskiego, „Wakacje z blondynką” Jonasza Kofty, „Hej sokoły” Tomasza Padury, „Bardzo smutna piosenka retro” Pod Budą, „Czerwony pas” Józefa Korzeniowskiego oraz „Góralko Halko”. Nasi śpiewacy ćwiczą również dykcję oraz oswajają się z mikrofonem. Spotkania „Śpiewów w Kręgu” odbywają się co tydzień w czwartki od godz. 10.30 do 12.00 w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury (ul. Cieplicka 74 – boczne skrzydło SP nr 6). Wstęp jest wolny. Jeśli lubisz śpiewać w przyjacielskim gronie lub słuchać piosenek wykonywanych przez energiczną grupę to impreza właśnie dla Ciebie. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

Zapraszamy na kolejne środowe spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w maju:
- 09.05.2018 r. o godz. 16.00 - „Twórca Gąski” Teatru Norwida. Wstęp wolny.
Na „Spotkaniu przy okrągłym stoliku” Klubowicze będą gościć Piotra-Bogusława Jędrzejczaka, reżysera najnowszego spektaklu „Gąska” w wykonaniu Teatru im. C.K. Norwida. Kierownik artystyczny jeleniogórskiego teatru opowie o humorystycznym spektaklu „Gąska” oraz o swoim dorobku artystycznym. Siedziba Przystani Twórczej.

- 16.05.2018 r. o godz. 11.40 - Wiosenny spacer do Złotego Widoku. Wstęp wolny.
Aleksandra Iwko, członkini Klubu Seniora „Młodzi Duchem” zaprowadzi klubowiczów do Michałowic, gdzie zobaczą Złoty Widok - szczyt na krańcu Pogórza Karkonoskiego, z którego rozpościera się piękny widok na Wysoki Grzbiet z Wysokim Kamieniem, Szklarską Porębę i panoramę Karkonoszy z ich szczytami: Szrenicą, Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Uczestnicy wycieczki zobaczą również Kociołki wietrzeniowe, czyli skałki z nietypowymi wyżłobieniami. Na głazach jest bowiem ponad 30 okrągłych zagłębień w kształcie kotłów. U stóp skał znajduje się również kilka małych jaskiń. (Zbiórka o godz. 11.40 na przystanku Osiedle Orle przy Biedronce. Wyjazd o godz. 11.46 autobusem nr 15 w kierunku Michałowic. Wysiadamy na przystanku Michałowice Śnieżna. Powrót o godz. 15.44 z przystanku Michałowice Śnieżna. Bilety autobusowe we własnym zakresie).

- 23.05.2018 r. godz. 16.00 - Kwieciste malowanie spódnic. Wstęp wolny.
Cieplicka artystka-malarka Maria Maczkowska poprowadzi oryginalne warsztaty malowania spódnic w kwieciste wzory dla dzieci oraz seniorów z „Tańców w Kręgu”. Klubowicze malowaniem spódnic wesprą projekt „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie, realizowany z programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Siedziba Przystani Twórczej.

- 30.05.2018 o godz. 16.00 - Wiosenne tańce w Parku Norweskim z Agatą Szmigrodzką. Wstęp wolny.
„Tańce w Kręgu” zagoszczą w Parku Norweskim. Klubowicze wraz z dziećmi pod okiem wspaniałej instruktorki Agaty Szmigrodzkiej zatańczą w plenerze oryginalne tańce w kręgu z różnych stron świata. Okolicznym mieszkańcom rozdamy barwne kwiaty, do których będą dołączone zaproszenia na czerwcową imprezę taneczną. Spotkanie będzie bowiem promowało finał projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie, realizowany z programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Spotkanie realizowane jest z projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie, który jest finansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra. (Zbiórka przy Pawilonie Norweskim).

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze (ul. Cieplicka 74 – boczne skrzydło SP nr 6) oraz pod nr tel. 75-71-22-892.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
304
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group