Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2569
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Winda w muzeum, jak... u Barei

Czwartek, 27 października 2016, 7:10
Aktualizacja: Piątek, 28 października 2016, 8:22
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Winda w muzeum, jak... u Barei
Fot. Robert Czepielewski
Zapewne wielu pamięta film „Nie lubię poniedziałku” w reż. Stanisława Barei. W filmie tym pokazanych jest kilka komicznych scen z windą, która notorycznie się zacina między piętrami. Od początku w nowej siedzibie Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach, prawie każdy dzień przypomina poniedziałek ze wspomnianego filmu.

Winda, która miała umożliwiać osobom niepełnosprawnym dostanie się na wyższe kondygnacje budynku, najczęściej jest niesprawna. Kilka dni temu niemiła niespodzianka spotkała wycieczkę osób niepełnosprawnych z Belgii. Nie dalej jak w poniedziałek (24.10) to samo spotkało panią Małgorzatę, która porusza się na wózku inwalidzkim. Kobieta wraz z grupą osób niepełnosprawnych przyjechała, aby obejrzeć muzealne zbiory. Zwiedzenie mogła dokończyć dzięki kilku mężczyznom, którzy wnieśli ją z wózkiem na pierwsze piętro. Powód? Awaria windy.

- Jestem już przyzwyczajona do tego, że windy dla niepełnosprawnych są zepsute lub ich nie ma. Jednak w takim miejscu powinny być sprawne. Gdyby nie pomoc kilku panów, musiałabym czekać na dole podczas, gdy cała grupa zwiedzała muzeum – mówi rozżalona pani Małgorzata.

Problemami z windą zażenowany jest dyrektor muzeum Stanisław Firszt. - Ona praktycznie nie działa od początku – mówi.

Sprawa wadliwej windy trafiła do sądu, o czym poinformował nas prezydent miasta Marcin Zawiła. - Prawda jest taka, że jesteśmy w sporze sądowym z wykonawcą tej windy. Jesteśmy już w drugiej instancji i jeśli nie uda nam się polubownie załatwić tej sprawy, będziemy musieli poczekać do wyroku sądu – mówi prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group