Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 5686
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Winda będzie służyła niepełnosprawnej Oli

Piątek, 29 kwietnia 2011, 8:08
Aktualizacja: Sobota, 30 kwietnia 2011, 7:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Winda będzie służyła niepełnosprawnej Oli
Fot. Angela
Przy wsparciu naszej redakcji nieużytkowana winda, która przez lata niszczała przymocowana do budynku przy al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze została przekazana ludziom, którzy naprawdę jej potrzebują. W miniony wtorek Henryk Bańka z Sosnówki zdemontował urządzenie. Będzie z niej korzystała jego córka, 18–letnia niepełnosprawna Ola.

Winda zewnętrzna przy budynku 14/1a przez kilka lat pozostawała nieużytkowana po śmierci jej właściciela. Urządzenie niszczało, ale nie mogło być przekazane panu Henrykowi, który chciał ją zdemontować, bo nie wiadomo było kto jest jej właścicielem.

Co więcej, kiedy pan Henryk Bańka zaczął starać się o zgodę na jej demontaż, mężczyzna, który zamieszał w lokalu po niepełnosprawnym właścicielu windy, zażądał od niego 16 tysięcy złotych. Po kilku naszych telefonach okazało się, że oszust nie ma żadnych praw do windy, bo nie jest spokrewniony z byłym właścicielem urządzenia.

Zgodę na demontaż windy ostatecznie wydał faktyczny spadkobierca, Zakład Gospodarki Lokalowej Południe, który zarządzał budynkiem. W miniony wtorek urządzenie zdemontowano, ale nie obyło się bez walki. Lokator nasłał na pana Henryka policję, która przyznała rację panu Bańce. Teraz winda jest konserwowana i niebawem zostanie zamontowana na budynku, w którym mieszka Ola wraz z rodzicami.

- Chcę zamontować windę na naszym budynku do 15 maja. W tym dniu nasza Ola ma urodziny. Najpierw muszę jednak urządzenie naprawić, pomalować i doprowadzić do stanu użytkowania. Bardzo cieszymy się, że już niebawem nasza córka nawet podczas mojej nieobecności w domu, będzie mogła wydostać się z budynku na świeże powietrze – mówi pan Henryk Bańka.

Dotychczas 18-letnią sparaliżowaną Olę, pan Henryk znosił po schodach na rękach. Dziewczyna wraz z rodzicami mieszka bowiem na I piętrze. Jest nadzieja, że teraz jej życie będzie chociaż troszeczkę prostsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group