Niedziela, 28 czerwca
36°C Jelenia Góra
reklamy

Wieża ratusza nie dla wycieczek

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Wątpliwa do zrealizowania okazać się może chęć udostępnienia wieży magistratu turystom żądnych ładnych widoków Jeleniej Góry. Obiekt jest za ciasny, a wejście licznych grup może skończyć się wypadkiem.

reklamy

Opracowywany projekt pod hasłem Trakt Śródmiejski zakłada „ucywilizowanie” szlaku od Wzgórza Krzywoustego do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego. Oprócz wykonanej już iluminacji zabytków i oczekiwanego monitoringu, wielu gości ma nadzieję na udostępnienie wycieczkom wież widokowych.

Ta w ratuszu jest w stosunkowo najlepszym stanie spośród wież miejskich. Niezbyt nadaje się jednak na miejsce powszechnie odwiedzane przez duże grupy turystów.

Na taras wieży (bo tylko tam można w miarę normalnie wejść: do galeryjki i mechanizmu zegara prowadzi drabina) jest bardzo strome i niskie. W przypadku większej grupy bezpieczeństwo wchodzących, zwłaszcza ludzi starszych i dzieci, nie byłoby w pełni kontrolowane.

Z kolei sam taras to jedynie około pół metra wolnej przestrzeni między balustradą a ścianą. Może tam jednocześnie przebywać maksymalnie 10 osób. W przypadku 50-osobowej wycieczki, na ten taki punkt programu trzeba by przeznaczyć pół dnia. Trudno też wyobrazić sobie wędrujące przez cały ratusz „pielgrzymki” turystów. Tak więc odwiedziny wieży będą możliwe tylko w przypadkach okazjonalnych lub dla specjalnych gości.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka