Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5974
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wieża ratusza nie dla wycieczek

Poniedziałek, 6 października 2008, 8:36
Aktualizacja: 8:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wieża ratusza nie dla wycieczek
Fot. TEJO
Wątpliwa do zrealizowania okazać się może chęć udostępnienia wieży magistratu turystom żądnych ładnych widoków Jeleniej Góry. Obiekt jest za ciasny, a wejście licznych grup może skończyć się wypadkiem.

Opracowywany projekt pod hasłem Trakt Śródmiejski zakłada „ucywilizowanie” szlaku od Wzgórza Krzywoustego do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego. Oprócz wykonanej już iluminacji zabytków i oczekiwanego monitoringu, wielu gości ma nadzieję na udostępnienie wycieczkom wież widokowych.

Ta w ratuszu jest w stosunkowo najlepszym stanie spośród wież miejskich. Niezbyt nadaje się jednak na miejsce powszechnie odwiedzane przez duże grupy turystów.

Na taras wieży (bo tylko tam można w miarę normalnie wejść: do galeryjki i mechanizmu zegara prowadzi drabina) jest bardzo strome i niskie. W przypadku większej grupy bezpieczeństwo wchodzących, zwłaszcza ludzi starszych i dzieci, nie byłoby w pełni kontrolowane.

Z kolei sam taras to jedynie około pół metra wolnej przestrzeni między balustradą a ścianą. Może tam jednocześnie przebywać maksymalnie 10 osób. W przypadku 50-osobowej wycieczki, na ten taki punkt programu trzeba by przeznaczyć pół dnia. Trudno też wyobrazić sobie wędrujące przez cały ratusz „pielgrzymki” turystów. Tak więc odwiedziny wieży będą możliwe tylko w przypadkach okazjonalnych lub dla specjalnych gości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group