Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 5324
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wieża po remoncie, złodziej już był...

Sobota, 11 grudnia 2021, 7:35
Aktualizacja: 7:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wieża po remoncie, złodziej już był...
Fot. Przemek Kaczałko
Remont wieży widokowej na Sołtysiej Górze dobiega końca - zostały jeszcze drobne poprawki. Niestety, szybko instalacja fotowoltaiczna stała się obiektem zainteresowania złodzieja...

W tym tygodniu odbył się odbiór zakresu rzeczowego umowy.

Komisja stwierdziła kilka drobnych rzeczy do poprawy, wykonawca musi też dokończyć porządkowanie terenu wokół wieży - powiedział na wstępie Tomasz Kowalczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju UM JG, który zapowiada, że obiekt będzie udostępniony mieszkańcom i turystom dopiero wiosną 2022 roku. - Z pewnością po uchwaleniu budżetu miasta na rok 2022, będzie podjęty temat operatora obiektu - dodał przedstawiciel Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, w 2020 roku miasto ogłosiło przetarg na remont wieży, czyli projekt wybrany przez mieszkańców w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Wyłoniony wykonawca najpierw borykał się z problemami covidowymi (pracownicy na kwarantannie), a następnie nie dotrzymał terminu realizacji zadania, który dwukrotnie był aneksowany. W związku z powyższym, miasto rozwiązało umowę, a wykonawcy naliczono karę niemal 80 tys. zł.

Wybraliśmy trzech wykonawców, którzy dokończyli prace murarskie, konstrukcyjne i wykończenie wraz z instalacją fotowoltaiczną. Ostatecznie koszt remontu wieży był większy o ok. 70 tys. zł - powiedział T. Kowalczyk.

Niestety, dzień przed rozebraniem rusztowania wokół wieży, na budowie pojawił się złodziej, który zabrał panel fotowoltaiczny oraz baterię i system sterowania ze skrzynki. Ponadto zniszczono rolety w dwóch oknach.

Instalacja fotowoltaiczna miała służyć do oświetlenia obiektu, aby korzystanie z niego było bezpieczne. To zachowanie godne potępienia - zaznaczył dyrektor Departamentu Rozwoju, który zapowiada, że urząd chce zainstalować kamerę, która będzie przesyłała obraz do chmury internetowej.

Inicjatorem remontu wieży na Sołtysiej Górze był Marcin Roszak ze stowarzyszenia Creativo.

Twoja reakcja na artykuł?

3
3%
Cieszy
22
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
2%
Smuci
63
57%
Złości
21
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
436
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group