Poniedziałek, 22 czerwca
19°C Jelenia Góra
reklamy

Wieża Krzywoustego – nieczynna do wiosny

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Osoby chętne na podziwianie panoramy Jeleniej Góry z platformy widokowej Wieży Krzywoustego będą musiały poczekać do 1 kwietnia 2011 roku.

reklamy
reklamy

Jak informuje Urząd Miasta w Jeleniej Górze, ze względu na utrudniony dostęp do wyremontowanej i oddanej do ponownego użytku w maju tego roku wieży widokowej na Wzgórzu Krzywoustego, od 1 stycznia do 31 marca 2011 roku obiekt będzie nieczynny.

Wieżę odnowiono ze środków z funduszy unijnych dzięki wspólnemu polsko-czeskiemu projektowi. Imponujący budynek nie ma jednak operatora, który zadbałby o atrakcje inne niż same widoki z platformy. Miasta na to nie stać, a – zgodnie z procedurami unijnymi – przez pięć lat nie można z wieży czerpać korzyści materialnych. Podmiotu chętnego na przejęcie wieży na zasadach niekomercyjnych nie udało się znaleźć. Oferta Fundacji Chudów, która opiekuje się Wieżą Książęcą w Siedlęcinie, przekroczyła budżetowe możliwości Jeleniej Góry.

Wieża na Wzgórzu Krzywoustego pochodzi z 1911 roku. Została zbudowana ze składek mieszkańców jako pamiątka 800-lecia miasta. Obecnie obiektem opiekują się bezdomni ze Schronika im. Świętego Brata Alberta.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka