Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9015
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wierzy w reinkarnację

Środa, 10 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 10 maja 2006, 11:02
Autor: rylit
Jelenia Góra: Wierzy w reinkarnację
Fot. rylit
Wernisaż niekonwencjonalnego fotografika, twórcy wideo-artu, grafiki i muzyki, Andrzeja Dudka-Dürera, odbył się we wtorek w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

Andrzej Dudek-Dürer, wrocławski artysta, performer, kompozytor i muzyk, nazywany jest artystą sztuki mediów. Wierzy, że jest wcieleniem niemieckiego malarza Albrechta Dürera, do którego twórczości od lat nawiązuje.

Jego prace wiszą w wielu polskich galeriach, w salach Nowego Jorku, Londynu, Amsterdamu. Teraz mogą oglądać te dzieła jeleniogórzanie i turyści. „Rekonstrukcja tożsamości. Fotografia i wideo. Prace z lat 1965-2005”- ten obszerny tytuł w pełni oddaje rozmach, z jakim artysta zaprezentował się w Jeleniej Górze zajmując obie sale wystawiennicze i korytarz w BWA.

Dudek-Dürer przedstawił kilkadziesiąt prac realizowanych w latach 60-70 w technice szlachetnej, nowsze prace w technice druku cyfrowego, kilkanaście filmów wideo z lat 1983-2003.
Więcej o wystawie można się dowiedzieć z pięknie wydanego, dwujęzycznego katalogu, z tekstami znanych polskich krytyków i znawców sztuki.

Licznie przybyli goście, przedstawiciele władz regionalnych, osobowości ze świata kultury oprócz możliwości własnej oceny prac artysty, dyskusji z nim na tematy sztuki, wzięli udział w przygotowanym przez autora „Performance”, czyli żywą sztuką. To osobisty pokaz autora, który używa swojego ciała jako materii sztuki, często angażując do tych poczynań publiczność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group