Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2837
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielkie zdjęcia w małej galerii

Piątek, 3 sierpnia 2007, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Wielkie zdjęcia w małej galerii
Fot. rylit
Pięćdziesięciolecie twórczości znanego w Polsce i Europie fotografika.

W 1957 roku zdobył nagrodę na konkursie fotograficznym. 50 lat później z okazji półwiecza działalności gratulowali mu przedstawiciele świata artystycznego stolicy Karkonoszy, fotograficy, samorządowcy, znajomi oraz przyjaciele. Wszyscy przybyli w czwartek na wernisaż prac Jerzego Wiklendta.

Artysta urodził się w 1929 roku w Lidzbarku k/Działdowa. Jest z wykształcenia architektem. Związku Polskich Artystów Fotografików otrzymał tytuł Artysta Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej.

W czwartek z okazji jubileuszu prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski złożył J. Wilklendowi najlepsze życzenia i przekazał list pochwalny. Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne przyznało mu medal pamiątkowy wygrawerowany specjalnie na ta okazję.
Od przyjaciół znajomych otrzymał życzenia i wiązanki kwiatów. Nie obyło się bez symbolicznej lampki szampana i tortu okolicznościowego.

Jerzy Wiklendt podziękował osobiście wszystkim przybyłym i zaprosił do oglądania bardzo skromnej kolekcji swoich fotografii. Prace na wystawę dobrane są tak, aby przekrojowo pokazać najważniejsze etapy z pięćdziesięcioletniej twórczości fotografika. – Trzeba by kilkudziesięciu dużych sal wystawowych, aby pomieścić w nich 1200 prac wystawianych na różnego rodzaju wystawach – powiedział Jerzy Wiklendt.
Zdobył za nie 205 nagród i wyróżnień.

Wystawa prac artysty w siedzibie JTF przy Podwalu będzie czynna przez miesiąc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
102
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group