Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7095
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielkie zdjęcia w małej galerii

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 sierpnia 2007, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Pięćdziesięciolecie twórczości znanego w Polsce i Europie fotografika.

W 1957 roku zdobył nagrodę na konkursie fotograficznym. 50 lat później z okazji półwiecza działalności gratulowali mu przedstawiciele świata artystycznego stolicy Karkonoszy, fotograficy, samorządowcy, znajomi oraz przyjaciele. Wszyscy przybyli w czwartek na wernisaż prac Jerzego Wiklendta.

Artysta urodził się w 1929 roku w Lidzbarku k/Działdowa. Jest z wykształcenia architektem. Związku Polskich Artystów Fotografików otrzymał tytuł Artysta Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej.

W czwartek z okazji jubileuszu prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski złożył J. Wilklendowi najlepsze życzenia i przekazał list pochwalny. Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne przyznało mu medal pamiątkowy wygrawerowany specjalnie na ta okazję.
Od przyjaciół znajomych otrzymał życzenia i wiązanki kwiatów. Nie obyło się bez symbolicznej lampki szampana i tortu okolicznościowego.

Jerzy Wiklendt podziękował osobiście wszystkim przybyłym i zaprosił do oglądania bardzo skromnej kolekcji swoich fotografii. Prace na wystawę dobrane są tak, aby przekrojowo pokazać najważniejsze etapy z pięćdziesięcioletniej twórczości fotografika. – Trzeba by kilkudziesięciu dużych sal wystawowych, aby pomieścić w nich 1200 prac wystawianych na różnego rodzaju wystawach – powiedział Jerzy Wiklendt.
Zdobył za nie 205 nagród i wyróżnień.

Wystawa prac artysty w siedzibie JTF przy Podwalu będzie czynna przez miesiąc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Panie Jerzy –gratulacje 4-08-2007 14:07
Pan Jerzy Wiklendt to prawdziwy artysta ,50 lat juz znany . A nie jakas "artystka" psychopatka Katarzyna , co mezczyzne patelnia bila po glowie . Pan Jerzy powinien byc czczony przez "artystke " Katarzyne do konca jej podlego zycia .Panie Jerzy . szczescia , usmiechu i duzo zdrowia . A tej bazgrolce z patelnia , mlotek taki z 2 kg , zeby sie miedzy oczy uderzyla .
~jano 4-08-2007 14:43
Żałuję, że nie byłem na wernisażu. Bardzo cenię sobie prace pana Jerzego Wiklendta. Życzę jeszcze tysięcy wspaniałych zdjęć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group