Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8291
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wielkie Wędrowanie po raz czwarty

Wtorek, 27 maja 2014, 7:53
Aktualizacja: 8:00
Autor: visitkarkonosze.com
Region: Wielkie Wędrowanie po raz czwarty
Fot. visitkarkonosze.com
Sto kilometrów zwiedzania Karkonoszy i okolic pod opieką i z komentarzem Gildii Przewodników Sudeckich. Start 18 lipca w Jeleniej Górze, potem Rudawy Janowickie i Karkonosze, meta 20 lipca w Bukowcu. Tak w bardzo dużym skrócie ma wyglądać Wielkie Wędrowanie 4. Wpisowego nie ma, ale trzeba się zapisać.

Organizatorzy z Gildii Przewodników Sudeckich na swojej stronie internetowej zdradzają niektóre niespodzianki, na które mogą liczyć uczestnicy: „Spotkamy się z historią ewangelickiego pastora Gottloba Adolpha, którego podczas kazania zabija piorun. Co wydarzy się w ruinach Zamku Bolczów? Niektórzy mówią, żeby nocą tam nie chodzić. Dalej czeka nas Miedzianka, a tam 1 stycznia 1948 r., na podstawie podpisanego porozumienia między Polską, a Związkiem Radzieckim, rozpoczęto eksploatację rudy uranu w Sudetach. Był to najpilniej strzeżony sekret w powojennej Polsce.”

Chętni do udziału proszeni są o wysłanie zgłoszenia pod adres:
kontakt@gildia-przewodnicy.pl. Wpisowego nie ma, ale można (nie jest to obowiązkowe) wykupić za 40 złotych pakiet żywieniowy. Będzie uprawniał do skorzystania z czterech punktów z jedzeniem na trasie.

Gdy ktoś będzie miał dość i poczuje, że czas zakończyć wędrówkę, w czterech miejscach będzie mógł bezpłatnie skorzystać z transportu do Jeleniej Góry.
Warto jednak kontynuować wędrówkę do końca w pięknym przypałacowym parku w Bukowcu. Organizatorzy zapowiadają tam spotkanie przy ognisku i wręczenie certyfikatów ukończenia Wielkiego Wędrowania.

Dokładna trasa i inne szczegóły na temat Wielkiego Wędrowania są dostępne tu: http://www.gildia-przewodnicy.pl/pl/wielkie-w%C4%99drowanie-4

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group