Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6781
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wielkie Wędrowanie czeka na chętnych od dziś!

Piątek, 18 lipca 2014, 12:02
Aktualizacja: 12:05
Autor: visitkarkonosze.com
Region: Wielkie Wędrowanie czeka na chętnych od dziś!
Fot. Archiwum visitkarkonosze.com
Dzisiaj (18.07.) początek Wielkiego Wędrowania – stukilometrowej wędrówki po Kotlinie Jeleniogórskiej pod kierunkiem i opieką Gildii Przewodników Sudeckich. Nie ma żadnych opłat, chyba, że ktoś chce skorzystać z cateringu.

Ważna uwaga: dystans wynosi 100 kilometrów, ale to nie są wyścigi, ale zwiedzanie! Organizatorzy czekają na chętnych, można dołączyć nawet na trasie. Wielkie Wędrowanie potrwa do niedzieli. - Naprawdę warto – z przewodnikami z Gildii nie sposób się nudzić, zapewniamy, że nie są to jacyś nudziarze... Jest wręcz przeciwnie! Potrafią zarazić swoją pasją poznawania niesamowitych miejsc i opowiadają o nich w sposób nadzwyczaj interesujący - podkreślają.

- Proszę nie bać się dystansu – w planie są liczne przerwy i jedzenie, a jeśli ktoś będzie miał, dość, będzie mógł wrócić korzystając z transportu zapewnionego przez organizatorów - dodają.

Początek w piątek na jeleniogórskim Rynku: o godz. 17.00 odprawa, o godz. 18.00 początek wędrówki, a koniec wędrówki w Bukowcu.
Organizatorzy z Gildii Przewodników Sudeckich na swojej stronie internetowej zdradzają niektóre niespodzianki, na które mogą liczyć uczestnicy: „Spotkamy się z historią ewangelickiego pastora Gottloba Adolpha, którego podczas kazania zabija piorun. Co wydarzy się w ruinach Zamku Bolczów? Niektórzy mówią, żeby nocą tam nie chodzić. Dalej czeka nas Miedzianka, a tam 1 stycznia 1948 r., na podstawie podpisanego porozumienia między Polską, a Związkiem Radzieckim, rozpoczęto eksploatację rudy uranu w Sudetach. Był to najpilniej strzeżony sekret w powojennej Polsce.”
Chętni do udziału proszeni są o wysłanie zgłoszenia pod adres: kontakt@gildia-przewodnicy.pl.

Wpisowego nie ma, ale można (nie jest to obowiązkowe) wykupić za 40 złotych pakiet żywieniowy. Będzie uprawniał do skorzystania z czterech punktów z jedzeniem na trasie.

Gdy ktoś będzie miał dość i poczuje, że czas zakończyć wędrówkę, w czterech miejscach będzie mógł bezpłatnie skorzystać z transportu do Jeleniej Góry.

Warto jednak kontynuować wędrówkę do końca w pięknym przypałacowym parku w Bukowcu. Organizatorzy zapowiadają tam spotkanie przy ognisku i wręczenie certyfikatów ukończenia Wielkiego Wędrowania.
Dokładna trasa i inne szczegóły na temat Wielkiego Wędrowania są dostępne tu: http://www.gildia-przewodnicy.pl/pl/wielkie-w%C4%99drowanie-4

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group