Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6620
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielkie tango „norwidowskie”

Czwartek, 17 lipca 2008, 15:35
Aktualizacja: 15:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielkie tango „norwidowskie”
Fot. TEJO
Coraz bliżej końca pierwszej części warsztatów „Lato w teatrze”. Na jeleniogórskiej scenie dramatycznej młodzi aktorzy intensywnie ćwiczyli dziś finałowe sceny przygotowywanego przedstawienia.

Ich kulminacją będzie scenka z kabaretu, którą zaczyna wielkie tango w intrygującej choreografii, którą opracowali instruktorzy, zwłaszcza Grażyna Tabor, reżyserka przedstawienia.

Adeptki zaczynają od sceny z krzesłami, później jest kłótnia, a następnie „odbijane” tango z agresywną „walką” o partnera. Muzyka zwalnia, tańczący pogrążają się w bezruchu, jakby uwiecznieni na zdjęciu. Później znów taniec, i tak aż do sceny w kabarecie, w której główną rolę gra Anna Paruszyńska.

Scena nie jest łatwa. Młodzież wielokrotnie powtarzała jej elementy. Ale całość robi wrażenie dynamiką i awangardowym ujęciem klasycznego w sumie tematu. Dziewczęta tańczą tango w bucikach na obcasach, co nie ułatwia zadania.

Jutro (piątek) – próba generalna przed sobotnią premierą. Będzie jeszcze czas na dopracowanie szczegółów przedstawienia. Później pozostaje już tylko czekać na publiczność i gorące brawa, które już teraz należą się wszystkim, którzy zadbali o udane wakacje dla młodzieży na Scenie Dramatycznej Teatru Jeleniogórskiego. Przypominamy: początek spektaklu w sobotę i w niedzielę (19 i 20 lipca) o godz. 18.

Od poniedziałku druga część warsztatów „Lato z teatrem” zorganizowana przez Warszawski Instytut Teatralny zaczyna się na Scenie Animacji. Będzie przeznaczona dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group