Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 6663
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielkie tango „norwidowskie”

Czwartek, 17 lipca 2008, 15:35
Aktualizacja: 15:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielkie tango „norwidowskie”
Fot. TEJO
Coraz bliżej końca pierwszej części warsztatów „Lato w teatrze”. Na jeleniogórskiej scenie dramatycznej młodzi aktorzy intensywnie ćwiczyli dziś finałowe sceny przygotowywanego przedstawienia.

Ich kulminacją będzie scenka z kabaretu, którą zaczyna wielkie tango w intrygującej choreografii, którą opracowali instruktorzy, zwłaszcza Grażyna Tabor, reżyserka przedstawienia.

Adeptki zaczynają od sceny z krzesłami, później jest kłótnia, a następnie „odbijane” tango z agresywną „walką” o partnera. Muzyka zwalnia, tańczący pogrążają się w bezruchu, jakby uwiecznieni na zdjęciu. Później znów taniec, i tak aż do sceny w kabarecie, w której główną rolę gra Anna Paruszyńska.

Scena nie jest łatwa. Młodzież wielokrotnie powtarzała jej elementy. Ale całość robi wrażenie dynamiką i awangardowym ujęciem klasycznego w sumie tematu. Dziewczęta tańczą tango w bucikach na obcasach, co nie ułatwia zadania.

Jutro (piątek) – próba generalna przed sobotnią premierą. Będzie jeszcze czas na dopracowanie szczegółów przedstawienia. Później pozostaje już tylko czekać na publiczność i gorące brawa, które już teraz należą się wszystkim, którzy zadbali o udane wakacje dla młodzieży na Scenie Dramatycznej Teatru Jeleniogórskiego. Przypominamy: początek spektaklu w sobotę i w niedzielę (19 i 20 lipca) o godz. 18.

Od poniedziałku druga część warsztatów „Lato z teatrem” zorganizowana przez Warszawski Instytut Teatralny zaczyna się na Scenie Animacji. Będzie przeznaczona dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
940
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group