Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 3189
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Wielkie święto dla wiernych z Dziwiszowa

Poniedziałek, 28 stycznia 2008, 18:16
Aktualizacja: Wtorek, 29 stycznia 2008, 8:10
Autor: MAR
Region Jeleniogórski: Wielkie święto dla wiernych z Dziwiszowa
Fot. MAR
Po ponad 60 latach dziwiszowianie doczekali się własnej parafii. W niedzielę odbył się uroczysty „ingres” nowego proboszcza, księdza Krzysztofa Słotwińskiego, znanego mieszkańcom jeleniogórskiego Zabobrza, gdzie pracował jako wikary.

Od 1945 roku kościół w Dziwiszowie był filią parafii w Maciejowej a potem jeleniogórskiej parafii Jana Apostoła na Zabobrzu III. W niedzielę uroczyście stał się siedzibą parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca.

Podczas uroczystej sumy pierwszy proboszcz został wprowadzony przez księży z sąsiednich parafii, a honorowym gościem był infułat z katedry w Legnicy, ks. Władysław Bochnak.

Wnętrze kościółka pochodzącego z XIV wieku zostało częściowo wyremontowane, wstawiono nowe ławki oraz ołtarz. Ale – jak powiedział nam nowy proboszcz – świątynia będzie wymagała dużych nakładów na elewację i uporządkowanie terenu cmentarza. Konieczne jest też ogrzewanie. – Mam nadzieję, że z pomocą wiernych, którzy tutaj są bardzo aktywni, uda nam się w ciągu najbliższych lat postawić dom parafialny – planuje ks. Krzysztof.

Dziwiszów ma ponad 1.600 osób, a księża liczą, że aktywnych wiernych jest około tysiąca. Jak zapewnia proboszcz, taka liczba wystarczy do utrzymania parafii.

Sołtys Dziwiszowa, Andrzej Mazepa powiedział nam, że oprócz mieszkańców, którzy aktywnie zabiegali o powołanie parafii, wielką pracą wykazał się proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty, ksiądz Krzysztof Kowalczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group