Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2971
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielkie sprzątanie po jesiennej zimie

Środa, 22 grudnia 2010, 15:17
Aktualizacja: Czwartek, 23 grudnia 2010, 7:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielkie sprzątanie po jesiennej zimie
Fot. TEJO
Z ulicy 1 Maja ekipy MPGK z pomocą ciężkiego sprzętu usuwały pryzmy śniegu, który napadał w ciągu minionych trzech tygodni zakończonej wczoraj astronomicznej jesieni. Są jednak w śródmieściu miejsca, gdzie wskutek odwilży po śnieżnym błocie trudno przejść.

- Takie duże miasto, a takie dziadostwo! – to słowa jednej z pań przechodzących o lasce przez fragment ulicy Jasnej od schodków do Pasażu Grodzkiego. Śniegu, a raczej śliskiego błota jest tam po kostki. Kilkadziesiąt metrów dalej – przy ratuszu – czyściutko. Ale już przejście przez plac Ratuszowy w stronę ulicy Długiej – breja, na której łatwo o poślizg i upadek.

– Robimy, co możemy – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Dziś pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej uzbrojeni w łopaty oraz wspomagani sprzętem (koparka ze spychaczem oraz wywrotka) usuwali śnieg z ulicy 1 Maja. Sam trakt śródmiejski, jako miejsce reprezentacyjne, powinien być wysprzątany już dawno temu. Niestety – przez ulicę 1 Maja i Konopnickiej miejscami trudno przejść.

Odwilż ma trwać jeszcze dwa dni. Później znów chwyci mróz i poprószy śnieg, choć – podobno – już nie tyle, co ostatnio. Miasto ma w budżecie specjalne środki zarezerwowane na zimę, jednak do jej końca – aż trzy miesiące. W ubiegłym sezonie usuwanie skutków śnieżyc kosztował jeleniogórską kasę ponad milion złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group