Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6261
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielkie sprzątanie – dołącz do tej akcji!

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 15:26
Aktualizacja: Niedziela, 28 kwietnia 2019, 21:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wielkie sprzątanie – dołącz do tej akcji!
Fot. Przemek Kaczałko
Od dzisiaj (25.04) rozpoczęła się wielka akcja sprzątania Borowego Jaru – na odcinku od "różowego mostku" do Perły Zachodu. To właśnie w tych miejscach każdy chętny do pomocy otrzyma worki i rękawiczki. Warto pokazać, że nie wszyscy są obojętni na zaśmiecanie tras turystycznych, a aktywność społeczna jest znowu w modzie.
Co istotne zbieramy coraz mniej śmieci. Pierwszy rok to było ponad 15 ton i w następnych latach mniej. Może mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic trochę mniej śmiecą - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent miasta, który zachęca do udziału w akcji.
Mam nadzieję, że uczniowie jeleniogórskich szkół jak co roku - przyłączą się do akcji sprzątania - dodał prezydent.

W działania na terenie Borowego Jaru angażuje się wiele organizacji - Wydział Zarządzania Kryzysowego oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, straż pożarna, służba więzienna, straż miejska, Wody Polskie, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i wiele innych.

Znajdujemy najczęściej worki, butelki szklane i PET, puszki, ale niestety są też "perełki" w postaci pralek, lodówek - powiedział Artur Chmielewski, mł. spec. Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, który zaprasza wszystkich chętnych do pomocy.

Dodatkowo organizacje pozarządowe planują w najbliższych dniach mobilizować mieszkańców do porządków - w sobotę o godz. 9:00 zbiórka przy różowym moście w drodze na "Grzybek" oraz o 11:00 na parkingu marketu Aldi przy ul. Sobieskiego.

Warto pamiętać, że można też zgłaszać dzikie wysypiska do Straży Miejskiej, która ustala, czy teren należy do miasta, czy jest prywatny, a następnie wzywa do uprzątnięcia lub przekazuje sprawę do MPGK.

Twoja reakcja na artykuł?

18
95%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group