Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5864
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielkie sprzątanie Borowego Jaru wkrótce

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 kwietnia 2018, 8:18
Autor: ZR/UM
Fot. Organizator
W ramach Światowego Dnia Ziemi w dniach 27 i 28 kwietnia na terenie Borowego Jaru tj. od stóp Wzgórza Krzywoustego w Jeleniej Górze do Jeziora Modrego w Siedlęcinie, odbędzie się akcja porządkowania ścieżek spacerowych i brzegów rzeki Bóbr. W dwóch punktach, będą wydawane ochotnikom worki i rękawice. Zapraszamy do udziału ochotników – przyda się każda para rąk do pomocy.

Termin: 27-28 kwietnia 2018 r. w godzinach 10:00-14:00. Po uprzątnięciu terenu w drugi dzień, działania mogą zakończyć się wcześniej.

Punkty wydawania worków i rękawic:
1. Jelenia Góra: Al. Bolesława Krzywoustego (skrzyżowanie dróg pod Grzybkiem),
2. Siedlęcin: okolice Gościńca Perła Zachodu.

Teren: Borowy Jar to cenny i malowniczy obszar, leżący na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Jar rozciąga się od stóp Wzgórza Krzywoustego w Jeleniej Górze do Jeziora Modrego w Siedlęcinie. Na terenie Borowego Jaru, wzdłuż rzeki Bóbr znajdują się ścieżki pieszo-rowerowe, które są użytkowane przez mieszkańców i turystów odwiedzających Kotlinę Jeleniogórską. Częste zmiany poziomu wody, nieregularne koryto rzeki oraz naturalnie zarośnięte brzegi, sprzyjają zatrzymywaniu się i gromadzeniu śmieci.

Cel akcji: Głównym celem akcji, jest uporządkowanie wyjątkowo urokliwej trasy spacerowej, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi mieszkańców na problem zalegających wzdłuż rzek i terenów rekreacyjnych śmieci. Niestety, odpady znalazły się w tych miejscach z powodu niewłaściwego postępiania ludzi. Akcja łączy edukację z działaniami praktycznymi, tak aby rozwijać świadomość ekologiczną mieszkańców oraz umożliwić wypracowanie i utrwalenie odpowiednich zachowań i nawyków w zakresie gospodarowania odpadami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 10-04-2018 9:30
Najgorsi brudasy to są ze wspólnot mieszkaniowych wywożą śmieci gdzie popadnie aby nie do swojego pojemnika nie mówiąc podrzucają śmiecie do pojemników komunalnych są bezkarni a sąsiedzi udają że nie widzą takich chamów
~2 10-04-2018 12:35
A zagonić Januszów wędkarstwa. Najwięcej śmieci jak zwykle wokół ich stanowisk przy rzece. Puszki po piwie, wiaderka, opakowania po przekąskach - wszystko to ląduje obok. Smacznej rybki życzę, taka dokarmiana plastikiem najlepsza!
~Pieta 10-04-2018 14:25
Ciecu 1 kometarza wspulnoty maja swoje boksy zamykane i zadaszone placa za wywoz wiec poco nosic smiecie do lasu .Zobacz na Zabobrzu puzniej pisz swoje glupoty pewnie mieszkaz w dzielnicy cudow
~do Pieta 10-04-2018 18:59
Czy wszystkie słowniki wspólnota wrzuciła do boksów?
SZYSZKA 12-04-2018 9:19
Naliczyłem 18-tu organizatorów akcji. Ciekawe czy któryś pomyslał że aby był porządek w Borowym Jarze należy w końcu wysprzątać całe dorzecze Bobru? Przed świętami w Janowicach wysprzątali odcinek 10 km, po 3 tygodniach gminy Jelenia Góra i Siedlęcin wysprzątają 3 km. Pierwsza wysoka woda pozbiera śmieci z dorzecza i poniesie do Jaru i dalej. A przecież tereny nad rzekami mają swoich właścicieli i to oni powinni sprzątać na bierząco. U nas wczesną wiosną czeka się aż śmieci zarosną trawą i nie będzie widać, a jesienią czeka się aż zasypie je śnieg. Zapraszam organizatorów akcji na pieszy spacer brzegami zalewów w Pilchowicach i Wrzeszczynie przy niskim stanie wody. Śmieci jest tyle że wystarczyłoby na TIRa. Zapytać obsługi tam ile i jakie śmieci są odcedzane na kratach przed tamami. W mieście śmieci z pod mostu na Bobrze na Jana Pawła też nie zmieszczą się na jedną wywrotkę. Podobnie między mostami na Mostowej i Jana Pawła. Ale tego nikt nie sprzątnie bo jest to poza zasięgiem akcji pod kontrolą 18-tu organizatorów ,,Sprzątamy Borowy Jar". Akcja powinna być skoordynowana z wszystkimi gminami w dorzeczu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group