Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6590
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielkie polowanie na jelenia

Poniedziałek, 28 lipca 2008, 16:11
Aktualizacja: 17:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielkie polowanie na jelenia
Fot. TEJO
Już tylko cztery dni dzielą młodych aktorów z Teatrzyku Jelonka Górskiego od premiery sztuki „Z legend naszego miasta”. Adepci sceny szlifują role i budują nowe epizody.

Miniony weekend w Teatrze Zdrojowym – gdzie trwają warsztaty „Lato w teatrze” – był dla uczestników zajęć okresem lekkiego wytchnienia. Wszyscy z entuzjazmem powitali gościa spotkań, Magdalenę Dąbrowską, aktorkę znaną z kilku seriali (wywiad - w osobnym materiale).

W poniedziałek wszyscy ostro zabrali się do pracy. Lidia Lisowicz układała scenę polowania na rogacza. Książę Bolko wjeżdża w Kotlinę Jeleniogórską, widzi oszołamiające krajobrazy i dostrzega pośród lasów dorodnego jelenia. Chce go zabić, ale nie ma czym.

Wszystko przy dźwiękach kojącej muzyki, szemrzącego strumyka i z „żywymi” górami na horyzoncie: w rolę Karkonoszy także wcielą się młodzi aktorzy jako swoista żywa dekoracja.

Nagrywano także dźwięki, które posłużą podczas premiery: głównie były to piosenki w wykonaniu najmłodszej grupy uczestników warsztatów.
– Najważniejsza jest teraz koncentracja i kostiumy, które dzieci mają dostać lada chwila – mówi Bogdan Nauka, dyrektor naczelny Teatru Jeleniogórskiego oraz autor koncepcji przedstawienia.

We wtorek instruktorzy zaczną już pierwsze próby łączenia poszczególnych epizodów, co będzie wymagało od młodych aktorów jeszcze większego skupienia. Ale nie boją się tego wyzwania. – Będzie dobrze! – mówią wszyscy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group