Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 4248
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wielkie Kolędowanie z Kapelą Janicki

Środa, 28 grudnia 2016, 8:18
Aktualizacja: Czwartek, 29 grudnia 2016, 7:38
Autor: Robert Czepielewski
Szklarska Poręba: Wielkie Kolędowanie z Kapelą Janicki
Fot. Robert Czepielewski
– Cudownie, uroczo – takie opinie było słychać od uczestników wczorajszego (27.12) Wielkiego Kolędowania , jakie miało miejsce na terenie plebanii Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie. Do wspólnego śpiewania kolęd i przyśpiewek góralskich zaprosiła góralska Kapela Janicki.

Były więc wspólne tańce, nie zabrakło także Turonia , którego zgodnie ze zwyczajem trzeba było ocucić. Uczestnicy Wielkiego Kolędowania mogli skosztować też przepyszny bigosu oraz rozgrzać się gorącą herbatą.

- Trzy lata temu wpadliśmy na pomysł, żeby w okresie między świętami i nowym rokiem zorganizować jakieś wydarzenie nawiązujące do tego okresu. Pomysłem zainteresowały się także władze miasta, które pomagają nam w organizacji tej imprezy. W zeszłym roku występował zespół z kolędami greckimi, a w tym roku zaprosiliśmy kapele góralską Janicki – powiedział organizator imprezy ks. proboszcz Bogusław Sawaryn.

Impreza przypadła do gustu wielu turystom, którzy zachwyceni wracali do swoich kwater. - Było przepięknie, cudownie. Takie imprezy jednoczą ludzi, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem - takie słowa podziękowania usłyszał ks. Sawaryn od Aldony, Piotra, Moniki i jej syna Wojtusia - turystów z Poznania.

- Wracaliśmy już do pensjonatu, gdy nagle usłyszeliśmy muzykę, która przyprowadziła nas w to miejsce niczym gwiazda betlejemska Trzech Króli do stajenki. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Jest to nasz pierwszy wspólny wyjazd w góry, dzisiaj też jest nasz pierwszy dzień pobytu w Szklarskiej Porębie i jesteśmy zauroczeni, świetna atrakcja – dodali Bartek i Paulina, małżeństwo z kujawsko-pomorskiego.

- Po pierwsze chcę złożyć podziękowania za zorganizowanie tej imprezy mieszkańcom miasta, jego radnym, ale przede wszystkim księdzu Bogusławowi Sawarowi, bo to z jego inicjatywy odbyło się Wielkie Kolędowania. Takie wydarzenie przy ognisku, muzyce góralskiej spaja tak turystów, jak i mieszkańców Szklarskiej Poręby – stwierdził burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
847
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group