Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5542
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielki sukces uczennic Gimnazjum nr 3!

Wiadomości: Region
Wtorek, 3 czerwca 2014, 8:22
Aktualizacja: 8:26
Autor: Jel
Fot. Archiwum Szkoły
We Wrocławiu odbył się w piątek (30.05.) finał VI/X Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" 2014. Uczennice jeleniogórskiego Gimnazjum nr 3 zajęły czołowe miejsca: Magdalena Maniewska wywalczyła tytuł "Vice Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa", a Izabela Wcześniak zajęła III miejsce. Uczennice przygotowywała do konkursu Edyta Dzik.

Do finału konkursu, który odbył się po eliminacjach szkolnych, gminnych/miejskich i w czterech subregionach: jeleniogórskim, legnickim, wałbrzyskim i wrocławskim, zakwalifikowano 48 drużyn po 12 w każdej kategorii.

W kategorii gimnazjum, uczniowie startowali indywidualnie. Podczas konkursu trzeba było wykazać się nie tyle wiedzą, co praktycznymi umiejętnościami z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, tj.: pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przeciwpowodziowej, bezpieczeństwa dnia codziennego oraz turystyki i rekreacji.

Organizatorem konkursu był: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregion Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~jeleniogórza 3-06-2014 19:34
GRATULACJE dla dziewczyn, ale szkoda, że Redakcja nie wspomniała także o sukcesie Adriana Czuchaja z Gimnazjum w ZSO nr 1, który w tym samym konkursie został Mistrzem Dolnego Śląska. Gratulacje dla całej trójki :)
~oooo 3-06-2014 22:45
Gratulacje!!! Szkoda, że redakcja nie wspomniała o sukcesach jeleniogórskich zerówek i szkół podstawowych
~Prawdomówny. 4-06-2014 7:15
To nie wina Jelonki tylko organizatorow konkursu, ktorzy powinni napisac artykul o takim sukcesie, ale pewnie boja sie poczytac komentarzy i zapoznac sie ze zdaniem min. uczestnikow na ten temat. A niestety w tym roku wiele bylo do zyczenia, a zwlaszcza jezeli chodzi o zawoalowane faworyzowanie jednych przed innymi uczestnikami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group