Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7177
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wielki sukces uczennic Gimnazjum nr 3!

Wtorek, 3 czerwca 2014, 8:22
Aktualizacja: 8:26
Autor: Jel
Region: Wielki sukces uczennic Gimnazjum nr 3!
Fot. Archiwum Szkoły
We Wrocławiu odbył się w piątek (30.05.) finał VI/X Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" 2014. Uczennice jeleniogórskiego Gimnazjum nr 3 zajęły czołowe miejsca: Magdalena Maniewska wywalczyła tytuł "Vice Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa", a Izabela Wcześniak zajęła III miejsce. Uczennice przygotowywała do konkursu Edyta Dzik.

Do finału konkursu, który odbył się po eliminacjach szkolnych, gminnych/miejskich i w czterech subregionach: jeleniogórskim, legnickim, wałbrzyskim i wrocławskim, zakwalifikowano 48 drużyn po 12 w każdej kategorii.

W kategorii gimnazjum, uczniowie startowali indywidualnie. Podczas konkursu trzeba było wykazać się nie tyle wiedzą, co praktycznymi umiejętnościami z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, tj.: pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przeciwpowodziowej, bezpieczeństwa dnia codziennego oraz turystyki i rekreacji.

Organizatorem konkursu był: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregion Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group